Przedłużenie specjalnych stref

  • wnp.pl (KW)
  • 17-02-2012
  • drukuj
Pod koniec lutego do uzgodnień międzyresortowych trafi projekt nowelizacji ustawy o Specjalnych Strefach Ekonomicznych przedłużający ich działanie.
Przedłużenie specjalnych stref
Dzięki wydłużeniu okresu funkcjonowania stref do 2026 r. wzrósłby też odsetek przedsiębiorców chcących zainwestować na tych terenach w ciągu najbliższych trzech lat. Pozwoliłoby to w pełni wykorzystać zwolnienia podatkowe i zagwarantowałoby wzrost nakładów inwestycyjnych we wszystkich strefach ekonomicznych.

Eksperci zajmujący się funkcjonowaniem specjalnych stref podkreślają, że obowiązujące do 2020 r. przepisy stawiają Polskę w gorszej sytuacji niż kraje ościenne, np. Litwę, w której strefy mają funkcjonować do 2045 r.

Nowe strefy już nie mogą powstać, ale istniejące mogą się rozwijać. Jest to konieczne, bo ogólnie w naszym kraju brakuje atrakcyjnych terenów dla inwestorów i warunków do inwestowania. Moglibyśmy też zachęcić inwestorów zagranicznych, bo oni również mogą lokować się w specjalnych strefach ekonomicznych.

Więcej na ten temat tutaj. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dożywotnio i powiekszyc na 3/4 kraju. Bo Polska to bardzo zacofffffany kraj, niestety.

Gosc, 2012-02-17 23:43:27 odpowiedz

należy przedłużyć działanie dożywotnio!!! takie CENNE inicjatywy powinny trwać wiecznie

fenomen, 2012-02-17 14:32:40 odpowiedz

Najlepiej przedłużyć działąnie tych sfer na czas nieokreślony a najlepiej na wieczność!!! Ogromna,bardzo wielka jest korzyść z ich wspólnej działalności!!!

TEKO, 2012-02-17 14:29:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE