PARTNER PORTALU
  • BGK

Przegląd teatrów osób niepełnosprawnych

  • PAP    3 października 2012 - 12:21
Przegląd teatrów osób niepełnosprawnych

Zespoły teatralne działające przy szkołach oraz warsztatach terapii zajęciowej mogą powalczyć o nagrody w ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Para-buch, teatr w ruch”, który odbędzie się w końcu października w Wodzisławiu Śląskim.
Wodzisławskie Centrum Kultury wydłużyło termin przyjmowania zgłoszeń do 22 października.

„Jak dotąd chęć udziału w przeglądzie zgłosiły cztery teatry z Dąbrowy Górniczej, Rybnika, Mikołowa i Żor. Wiemy jednak, że takich teatrów jest w kraju bardzo wiele, działają przy wielu ośrodkach i instytucjach opiekujących się osobami niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie, dlatego postanowiliśmy wydłużyć termin przyjmowania zgłoszeń” – powiedziała w środę pomysłodawczyni przeglądu Dorota Krawczyk z Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Jednodniowy przegląd powstał z myślą o zespołach teatralnych działających przy specjalnych ośrodkach wparcia, szkołach, domach kultury, warsztatach terapii zajęciowej oraz stowarzyszeniach osób niepełnosprawnych i upośledzonych umysłowo.

W ubiegłym roku, w pierwszej edycji przeglądu udział wzięło dwanaście zespołów artystycznych. Prezentowali różne spektakle. Na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprezentowali m.in. interpretacje znanych projektów teatralnych oraz tzw. teatr ruchu – etiudy teatralne bez słów, przypominające nieco pantomimę.

Wzór zgłoszenia znaleźć można na stronie internetowej http://www.wck.wodzislaw.pl/. Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Para-buch, teatr w ruch” jest organizowany przez Wodzisławskie Centrum Kultury we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Katowicach. Przegląd odbędzie się 30 października na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.