PARTNER PORTALU
  • BGK

Przejazd centrum Krakowa bardziej czasochłonny rano

  • AW    12 lipca 2013 - 12:17
Przejazd centrum Krakowa bardziej czasochłonny rano

Od 1 lipca w centrum Krakowa obowiązuje poszerzona strefa A, czyli obszar wyłączony z ruchu samochodowego. Czy zamknięcie kolejnych ulic wpłynęło negatywnie na płynność ruchu w ich okolicy? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.
Do obszaru A włączono ulicę Grodzką oraz część ul. Pijarskiej i Krupniczej. Badaniu poddano obszary ul. Pijarskiej i Krupniczej, które jeszcze nie zostały wyłączone z ruchu a także ulice położone w sąsiedztwie zamkniętych odcinków: ulicę Św. Gertrudy i Poselską (sąsiadujące z zamkniętą ul. Grodzką) oraz ul. Basztową (sąsiadującą z częściową wyłączoną ul. Pijarską).

Wyniki badań wskazują, że średnie prędkości na wskazanych ulicach nie uległy większym wahaniom. Obecnie średnia prędkość dla wszystkich badanych ulic wynosi łącznie: 35 km/h. Przed zmianą było to średnio: 33 km/h. Zebrane dane wskazują, że kierowcy sprawnie dostosowali się do zmian i znaleźli odpowiednie objazdy.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zwrócają też uwagę na inną prawidłowość.

- Szczegółowe analizy danych wskazały, że na ulicach Poselskiej, Św. Gertrudy, Basztowej oraz Pijarskiej średnie prędkości pojazdów w godzinach porannych (6-9) rzadko przekraczają 30 km/h i są dużo niższe od prędkości osiąganych w godzinach popołudniowych (16-18) które oscylują wokół 44 km/h. - mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.

Kierowcy, którzy poruszają się tymi ulicami powinni wziąć ten fakt pod uwagę i zarezerwować na poranne podróżowanie trochę więcej czasu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.