Przejażdżka zabytkowym autem po Gdyni

  • GK/gdynia.pl
  • 07-03-2012
  • drukuj
W sobotę (10 marca) będzie wiadomo, kto wygra przejażdżkę ulicami miasta zabytkowym Mercedesem z 1938 roku.
Przejażdżka zabytkowym autem po Gdyni
Gdyńskie Muzeum Motoryzacji zaprasza o godz. 11.00 na rozstrzygnięcie urodzinowego konkursu i prezentację nowego eksponatu.

W konkursie ogłoszonym z okazji czwartych urodzin muzeum, który trwał od października 2011 r. do lutego 2012 r., wzięło udział prawie 900 osób. Wszyscy liczą, że podczas losowania dopisze im szczęście i wygrają rodzinną przejażdżkę po Gdyni (zabierz głos/oceń prezydenta) muzealnym eksponatem – Mercedesem z 1938 roku – wraz z sesją zdjęciową.

Nie będzie to jedyny emocjonujący moment. Przybyłym gościom zaprezentowany zostanie nowy eksponat – motocykl Harley Davidson model 41 z 1941 roku w kolorze błękitnego nieba. Pojazd został odrestaurowany zgodnie z oryginałem, z wykorzystaniem takich właśnie części.

Motocykl w wersji wojskowej, opracowanej w 1942 roku (taki model również znajduje się w gdyńskim muzeum), uczestniczył w działaniach wojennych na wszystkich frontach podczas II wojny światowej. Był w wyposażeniu Armii Czerwonej. Używały go wojska koalicji antyhitlerowskiej, m.in. Amerykanie, Anglicy, Australijczycy i Polacy.

Dla uczestników wydarzenia wstęp wolny.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE