PARTNER PORTALU
  • BGK

Przejdą i pobiegną ulicami stolicy

  • PAP    29 września 2012 - 15:48

Stołeczny ratusz ostrzega mieszkańców przed weekendowymi kłopotami komunikacyjnymi. W sobotę ulicami Warszawy przeszedł marsz "Obudź się Polsko", a w niedzielę odbędzie się 34. Maraton Warszawski.
ZAKTUALIZOWANE. Uczestnicy marszu "Obudź się Polsko" wyruszyli w sobotę około godz. 15.30 z pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Manifestujący mają przejść Traktem Królewskim na pl. Zamkowy.

Na pl. Zamkowym przemawiał m.in. szef PiS Jarosław Kaczyński i przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotra Duda.

Jeszcze przed rozpoczęciem marszu policja wyłączyła z ruchu Al. Jerozolimskie między ul. Kruczą a Wisłostradą. Do Warszawy przyjechało 500 autokarów, 4 pociągi specjalne i kilkadziesiąt busów.

"Obudź się Polsko" to demonstracja organizacji prawicowych. Najliczniejszą grupę stanowili związkowcy "S". Prócz nich byli widoczni zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski, sympatycy Telewizji Trwam i Radia Maryja, członkowie klubów "Gazety Polskiej". Manifestanci podkreślali, że protestują przeciw brakowi dialogu społecznego, podnoszeniu wieku emerytalnego oraz w obronie swobód obywatelskich i pluralizmu mediów.

W niedzielę ma się odbyć 34. Maraton Warszawski. W związku z przygotowaniami do tej imprezy ulice będą wyłączane z ruchu już w nocy z soboty na niedzielę. Od godz. 22 w sobotę nastąpi wyłączenie z ruchu kołowego północnej jezdni al. Poniatowskiego i mostu Poniatowskiego (od ronda Waszyngtona do Wisłostrady) oraz prawego pasa Wybrzeża Szczecińskiego pod mostem Poniatowskiego.

Pierwszy z tych odcinków ma zostać otwarty dla ruchu w niedzielę o godz. 11.15, drugi - o godz. 17.45. Praktycznie przez całą niedzielę (w godz. 9.45-17.45) zamknięta będzie też południowa jezdnia mostu Poniatowskiego.

Natomiast w niedzielę, od godz. 8.20 do godz. 17.45 mogą wystąpić utrudnienia na: moście Poniatowskiego, al. Jerozolimskich, rondzie de Gaulle'a, Nowym Świecie, Krakowskim Przedmieściu, ul. Królewskiej, pl. Piłsudskiego, ul. Wierzbowej, Senatorskiej, Moliera, Ossolińskich, Miodowej, pl. Krasińskich, ul. Bonifraterskiej, Konwiktorskiej, Zakroczymskiej, Krajewskiego, Wybrzeżu Gdańskim, Wybrzeżu Kościuszkowskim, ul. Wioślarskiej, Solec, Czerniakowskiej, al. Witosa, ul. Sobieskiego, al. Wilanowskiej, ul. Przyczółkowej, Pałacowej, Nowoursynowskiej, Rosoła, Przy Bażantarni, al. KEN, ul. Rolnej, Puławskiej, pl. Unii Lubelskiej, ul. Bagatela, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży i moście Poniatowskiego.

Bieg ma się zakończyć na Stadionie Narodowym. Jak informuje ratusz, odcinki ulic, po których odbywać się będzie bieg, będą wyłączane z ruchu pojazdów sukcesywnie, a po przebiegnięciu ostatniego zawodnika ruch kołowy będzie przywracany.

Oprócz tego w godz. 7-10 w niedzielę ma zostać wstrzymany ruch tramwajowy w al. Jerozolimskich. Natomiast w godz. 9-11 nie będzie można przejechać mostem Świętokrzyskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Polak, 2012-10-01 11:07:37

    99% obywateli nie chce obecnej władzy - należy ich odwołać i rozliczyć, jak sejm ich nie odwoła to zrobią to obywatele Polski
  • poloczek, 2012-09-30 08:26:44

    Obudźmy się Polacy! Robią z nas wała na każdym kroku. A pan Wałęsa zna powiedzenie "zapomniał wół jak cielęciem był?" Obudź się panie Wałęsa, gdzie tak pańska demokracja, gdzie w Polsce większość popiera obecny rząd? Poczytaj pan trochę gazet, przeglądnij statystyki i przypomnij sobie jak ...to nie mogłeś nakarmić swojej rodziny. Teraz piórka odrosły kasa jest to i władza się podoba. Kolesie zagrożeni? Obudź się człowieku bo brednie wygadujesz!  rozwiń