PARTNER PORTALU
  • BGK

Przeładowane i niesprawne auta

  • PAP    22 marca 2011 - 12:14
Przeładowane i niesprawne auta

Cztery busy zatrzymali w czasie kontroli białobrzescy policjanci. W jednym z pojazdów jechało 13 osób zamiast dozwolonych trzech.
Kontrole przeprowadzono na drodze krajowej nr 7 w okolicy Białobrzegów potwierdziły, że przeładowane i niesprawne busy na polskich drogach to codzienność.

Podczas kontroli pojazdu na polskich tablicach rejestracyjnych, którym kierował obywatel Bułgarii, policjanci ujawnili, że jechało nim 13 osób, podczas gdy mogły być nim przewożone tylko trzy osoby.

Czytaj też: Busy śmierci straszą Małopolskę

Policjanci stwierdzili, że pojazd był niesprawny technicznie i nieprzystosowany do przewozu większej liczby pasażerów. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu, ukarali kierowcę wysokim mandatem i zakazali dalszej jazdy.

W innym busie, na bułgarskich numerach rejestracyjnych, w przestrzeni ładunkowej na skrzynkach siedziała matka z 5-letnim dzieckiem. W kolejnym busie, wśród pasażerów podróżujących na siedzeniach, pomiędzy paczkami z towarem, siedziało 7-letnie dziecko.

Kierowcy tych busów zostali ukarani mandatami wysokości od 150 do 700 zł. Policjanci zakazali pasażerom dalszej jazdy. Wszyscy zostali wysadzeni na parkingach, mieli czekać na inny transport.

Zatrzymane pojazdy jechały lub wracały z centrum handlu hurtowego w Wólce Kosowskiej k. Warszawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.