PARTNER PORTALU
  • BGK

Przemyśl realizuje program edukacji kulturowej

  • PAP/JL    27 kwietnia 2016 - 07:23
Przemyśl realizuje program edukacji kulturowej

Centrum Kulturalne w Przemyślu realizuje bezpłatne warsztaty i szkolenia dla animatorów i edukatorów kultury. Fot. Wikipedia.pl

Bezpłatne warsztaty i szkolenia dla animatorów i edukatorów kultury realizuje Centrum Kulturalne w Przemyślu.
Centrum Kulturalne w Przemyślu zostało jednym z 16 beneficjentów w kraju i tym samym jedynym operatorem w woj. podkarpackim rządowego programu Bardzo młoda kultura prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury.

Program, którego celem jest budowanie pomostu pomiędzy sektorem edukacji a sektorem kultury, będzie realizowany w latach 2016-2018. Budżet programu jakim dysponuje Centrum Kulturalne w Przemyślu opiewa na ponad 1,1 mln złotych, z czego ponad 800 tys. zł pochodzi z Narodowego Centrum Kultury, pozostałe to środki własne.

Program skierowany jest do przedstawicieli różnych instytucji kultury, edukacyjnych, do samorządów, do nieformalnych grup z obszaru kultury, czy do indywidualnych animatorów i edukatorów kulturowych, nauczycieli, ale także do osób, które dotychczas nie działały w tych obszarach, ale mają pomysł na działanie w zakresie edukacji kulturowej i animacji.

Chodzi o działania z zakresu edukacji kulturowej skierowane do najmłodszego pokolenia odbiorców, czyli do dzieci i młodzieży.

Centrum Kulturalne w Przemyślu realizację projektu „Podkarpacka edukacja kulturowa” rozpoczęło od spotkań informacyjnych i organizacyjnych skierowanych do animatorów kultury, przedstawicieli instytucji kultury i placówek oświatowo-edukacyjnych.

W czerwcu rozpoczną się bezpłatne warsztaty i szkolenia, na których będzie się można dowiedzieć m.in. jak prawidłowo napisać projekt wydarzenia, skąd pozyskiwać pieniądze na jego realizację. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się także jak powinno wyglądać działanie z zakresu edukacji kulturowej, jakie elementy powinno zawierać, na jakich wartościach się koncentrować.

Jednocześnie z warsztatami odbędzie się giełda projektów, na której swoimi doświadczeniami w realizacji projektów podzielą się zaproszeni goście.

Uczestnicy wezmą także udział w konkursach na najlepsze autorskie projekty z zakresu edukacji kulturowej. Najlepsze otrzymają dofinansowanie na realizację, która przewidziana jest w okresie od sierpnia do pierwszych dni listopada.

W tym roku dofinansowanie w wysokości 9 tys. zł otrzyma siedem projektów. W każdym kolejnym roku trwania programu dofinansowanych zostanie siedem projektów na kwotę 10 tys. zł i sześć projektów na kwotę 15 tys. zł.

Program przewiduje też utworzenie portalu związanego z edukacją kulturową w regionie, który będzie głównym źródłem informacji na temat działań projektowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.