PARTNER PORTALU
  • BGK

Przemyt papierosów i tytoniu przechwycony w województwie lubuskim

  • PAP/PSZ    20 listopada 2017 - 11:04
Przemyt papierosów i tytoniu przechwycony w województwie lubuskim
Papierosy i tytoń nie miały polskich znaków akcyzy. (fot. Shutterstock)

Ponad 3 tys. paczek papierosów i 14,5 kg tytoniu bez polskich banderol przejęli na bazarze w Łęknicy (woj. lubuskie) funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i policjanci z Żar. Transport nielegalnych papierosów przechwyciła też Straż Graniczna.
Jak poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz, służby przeprowadziły kontrolę na bazarze w minionym tygodniu. W trakcie działań funkcjonariusze ustalili, że do jednego ze stoisk donoszone są partiami wyroby tytoniowe z zaparkowanego nieopodal samochodu. "Okazało się, że zarówno donoszone papierosy, jak i tytoń, nie mają polskich znaków akcyzy. Wewnątrz samochodu ujawniono 2230 paczek papierosów różnych marek i 14,5 kg tytoniu do palenia" - powiedziała Markowicz.

Dodała, że dodatkowo po kontroli na posesji właścicieli stoiska znaleziono tam 1150 paczek papierosów bez polskich banderol akcyzowych. Ciążąca na tym towarze akcyza to blisko 70 tys. zł.

W poniedziałek o przejęciu nielegalnych papierosów poinformował także rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Rafał Potocki. Przewoził je Ukrainiec posługujący się paszportem wystawionym na zmienione nazwisko z podrobionymi stemplami polskiej kontroli granicznej. Był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości.

54-latek został zatrzymany do kontroli w powiecie międzyrzeckim. W skrytce w przyczepce samochodu przewoził pochodzące z przemytu papierosy o wartości 32 tys. zł. Jak dodał Potocki, po sprawdzeniu w systemach okazało się, że zatrzymany obcokrajowiec jest poszukiwany listami gończymi - był skazany na karę 100 dni pozbawienia wolności za przestępstwa karnoskarbowe i posługiwanie się podrobionym dokumentem.

Zaznaczył, że sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wlkp. pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.