PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na nowe przystanki

  • AZA    12 października 2010 - 16:40

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg nieograniczony na dostawę i montaż kilkunastu nowych wiat przystankowych. Firmy zainteresowane kontraktem mogą składać oferty do 26 października do godz. 9.45.
ZTM planuje ustawienie nowych zadaszeń  na jedenastu przystankach autobusowych - GORZYKOWSKA 01, LUBELSKA 02, POTOCKICH 01, POMNIK LOTNIKA 04, PKP URSUS 12, URZĄD STATYSTYCZNY 02, REDUTA WOLSKA 01, POWĄZKI IV BRAMA 01, POWĄZKI IV BRAMA 02, ELBLĄSKA 01 i ELBLĄSKA 02 oraz na przystanku tramwajowym - SYNÓW PUŁKU 04.

Głównym kryterium oceny ofert będzie cena. Wykonawca wyłoniony w postępowaniu zamontuje wiaty do 10 grudnia br. Przetarg oprócz dostawy i montażu nowych zadaszeń, obejmuje również demontaż, transport  i składowanie zdemontowanych wiat. Oferty zostaną otwarte 26 października o godz. 10.00.

W Warszawie znajduje się obecnie prawie 2,5 tys. wiat przystankowych, z czego 1482 są własnością  ZTM.

W ubiegłym roku Zarząd Transportu Miejskiego zakupił 100 nowych wiat za 2,3 mln zł brutto. Zadaszenia firmy Budotechnika z Pilchowic pojawiły się tam, gdzie dotychczas przystanki nie były osłonięte lub gdzie wiaty znajdowały się w złym stanie technicznym, także w lokalizacjach wskazanych przez pasażerów. W 2008 roku na ulice Warszawy trafiło 70 nowych zadaszeń,  trzy lata wcześniej – tylko 10.

Trwa postępowanie na wybór partnera prywatnego, który wymieni 1580  wiat przystankowych w stolicy. W ramach  projektu „Przystanek dla Warszawy” - 625 przystanków zlokalizowanych w Śródmieściu i dzielnicach ościennych zostanie wyposażonych w wiaty, zgodne z projektem wskazanym przez m.st. Warszawę.

Na pozostałych przystankach (ok. 955) staną wiaty  seryjnej produkcji, zaproponowane przez partnera prywatnego, po wcześniejszej akceptacji miasta. Na obszarach objętych nadzorem konserwatorskim oraz w miejsce wiat  produkcji seryjnej, partner prywatny zainstaluje wiaty, zgodne z tzw. projektem konserwatorskim. Obecnie  takie wiaty ustawione są w Al. Ujazdowskich.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.