PARTNER PORTALU
  • BGK

Przewozy Regionalne bez kas i informacji

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    12 maja 2010 - 06:27
Przewozy Regionalne bez kas i informacji

Od sierpnia mogą zniknąć z dworców rozkłady Przewozów Regionalnych. Przewoźnik wypowiedział umowę PKP na najem miejsca na informacje. Zaoszczędzi na tym ok. 2,4 mln zł rocznie.
Przewozy negocjują nową umowę, bo chcą zmienić warunki wynajmu powierzchni. Jeżeli nie podpiszą porozumienia, zaczną myśleć o innych sposobach informowania podróżnych – informuje „Rzeczpospolita”.

Władze PKP nie potwierdzają rozpoczęcia negocjacji i nie chcą się wypowiadać na temat ewentualnej obniżki ceny. Jest mało prawdopodobne, by na to przystały. Możliwe też, że niedługo Przewozy Regionalne stracą także swoje punkty informacyjne na stacjach. Do sądu trafił pozew PKP przeciwko Przewozom o zwrot zaległych 55 mln zł należności za wynajem kas i informacji na stacjach.

To nie koniec finansowych problemów Przewozów Regionalnych. Ich długi wobec spółek z grupy PKP wynoszą ponad 416 mln zł. Największym wierzycielem jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, której samorządowy przewoźnik jest winien 221 mln zł za udostępnienie torów. Wierzytelność PKP Energetyki to 85,4 mln zł. Dług wobec PKP InterCity wynosi 45 mln zł, a wobec PKP SA – 55 mln zł. Z powodu zadłużenia PKP PLK zatrzymała kilka dni temu 46 pociągów wysyłanych przez Przewozy Regionalne – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.