Przybędzie boisk i basenów na Mazowszu

Ponad 21,3 mln zł region przeznaczył na budowę boisk , hal sportowych i basenów.
Przybędzie boisk i basenów na Mazowszu

Obiekty te otrzymają dofinansowanie w ramach „Wieloletniego programu rozwoju bazy sportowej na Mazowszu”. W tym roku na wsparcie ok. 10,2 mln zł może liczyć aż 46 rozpoczynanych projektów.

Program realizowany jest od 10 lat. Co roku dofinansowywane są budowy m.in.: hal sportowych, sal gimnastycznych, krytych pływalni, terenowych urządzeń sportowych, a także pełnowymiarowych obiektów sportowych, na których odbywać się będą mogły rozgrywki piłki siatkowej, koszykówki, tenisa itp.

W tym roku samorządy gminne zgłosiły aż 91 zadań. Po ocenie formalnej i merytorycznej do dofinansowania zarząd województwa wybrał 46 najlepiej przygotowanych projektów na łączną kwotę dofinansowania 21,3 mln zł. Pieniądze pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, tworzonego z dopłat do stawek w grach liczbowych.

Podstawowym założeniem programu jest równomierne rozłożenie obiektów sportowych w województwie. Duży nacisk kładzie się  na budowę obiektów wielofunkcyjnych, stwarzających możliwości uprawiania różnych  dyscyplin sportu. Bardzo istotne jest także uwzględnienie w planach istniejącej bazy noclegowej, pozwalającej na organizację zgrupowań. W pierwszej kolejności powstają obiekty przy szkołach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE