PARTNER PORTALU
  • BGK

Przybędzie kamer w centrum miasta

  • AW    11 lutego 2011 - 16:38

Jeszcze w tym roku w obrębie toruńskiej starówki i na Bydgoskim Przedmieściu pojawi się kolejnych 10 kamer, a w roku 2012 – jeszcze 26. To kolejen etapy rozbudowy miejskiego monitoringu. Koszt przedsięwzięcia szacuje się na prawie 1,2 mln zł.
Przedsięwzięcie zrealizowane zostanie w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Torunia na lata 2007-2015 w dwóch etapach. W roku 2011, oprócz zainstalowania 10 kolejnych kamer,  zmodernizowany i dostosowany do nowych potrzeb zostanie Główny Punkt Rejestracji i Archiwizacji.

W etapie drugim, czyli w pierwszym półroczu przyszłego roku, zamontowanych zostanie kolejnych 26 kamer monitoringu wizyjnego oraz budowy niezbędnej infrastruktury przesyłowej pod potrzeby organizowanego systemu. Ponadto w Głównym Punkcie Rejestracji i Archiwizacji zamontowane zostaną urządzenia potrzebne do obsługi rozbudowanego monitoringu. Zmodernizowana zostanie także sala operatorska, stanowiska operatorskie i dyspozytorskie oraz pomieszczenie technologiczne w Toruńskim Centrum Zarządzania Kryzysowego .

Miasto od kilku lat systematycznie rozwija system monitoringu. Obecnie na Bydgoskim Przedmieściu działa sześć, a na starówce 44 kamery. W całym mieście jest ich prawie 140. Z danych policji i Straży Miejskiej wynika, że  w monitorowanych rejonach przestępczość spada o ok. 40 procent.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: