PARTNER PORTALU
  • BGK

Przygotowania do przyjęcia kibiców

  • PAP    28 października 2010 - 19:17
Przygotowania do przyjęcia kibiców

Województwo lubuskie przygotowuje się do przyjęcia kibiców, którzy przyjadą na Euro 2012. Powstaną foldery z informacjami, a lotnisko w Babimoście będzie zapasowym dla poznańskiego.
"Samoloty będą kierowane do Babimostu, kiedy na lotnisku w Poznaniu będzie zbyt duże natężenie ruchu" - powiedziała PAP wicedyrektor departamentu rozwoju regionalnego i planowania przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze Sylwia Wojtasik.

"To pierwsza inicjatywa w kraju, gdy województwo, w którym nie ma miasta-gospodarza mistrzostw, tak bardzo angażuje się, w promocję swego przemysłu turystycznego, swoją bazę hotelową" - powiedział krajowy koordynator ds. zakwaterowania kibiców Rafał Rosiejak na konferencji "Europejskie mistrzostwa, polskie stadiony, lubuskie hotele", która odbyła się w czwartek w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie.

Za pół roku ma ruszyć specjalny ogólnopolski portal informacyjny dla kibiców, na którym będą mogli znaleźć dane także o bazie noclegowej w woj. lubuskim.

Do końca kwietnia 2011 roku Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna LOTUR przygotuje dla kibiców foldery informacyjne o ośrodkach rekreacyjno-sportowych, instytucjach kulturalnych, bazie noclegowej, hotelach i agroturystyce.

"Turysta-kibic to bardzo specyficzna osoba, dlatego powinien otrzymać od nas informacje o wszystkich atrakcjach w regionie. Dzięki temu będzie mógł wybierać, czy chce zwiedzić podziemia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, poobserwować ptaki w Ujściu Warty, połowić ryby, czy popływać naszymi szlakami kajakowymi" - powiedziała PAP prezes LOTUR, Jadwiga Błoch.

W nagrodę za aktywność w promowaniu regionu Lubuskie ma dołączyć do siedmiu województw, które już uczestniczą w programie "Akademia Gościnności" organizowanym przez spółkę PL.2012 oraz Polską Organizację Turystyczną.

"Dzięki temu możemy liczyć na udział w 1400 szkoleniach dla przedsiębiorców branży hotelarskiej" - dodała Sylwia Wojtasik. W czwartkowej konferencji uczestniczyli głównie przedsiębiorcy branży hotelarskiej, turystycznej i transportowej.

Czytaj też: 

Nasze lotniska czeka trudny sprawdzian 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.