PARTNER PORTALU
  • BGK

Przygotowania do zimy w Wejherowie

  • AT    27 listopada 2011 - 18:32
Przygotowania do zimy w Wejherowie

Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wejherowie na swoim listopadowym posiedzeniu analizował stan przygotowania do zimy w instytucjach podległych Prezydentowi Miasta Wejherowa.
Jak informuje Andrzej Fedoruk szef Inspektoratu Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Wejherowie (zabierz głos.oceń prezydenta) miasto dobrze jest przygotowane do zimy.

W celu poczynienia odpowiednich  przygotowań i sprawnego wykonywania prac związanych z przeciwdziałaniem ujemnym skutkom zimy został powołany zarządzeniem prezydenta miasta Miejski Zespół Koordynacyjny ds. Akcji Zimowej w Wejherowie. Kieruje nim zastępca prezydenta Piotr Bochiński.

Oprócz dyrektorów instytucji samorządowych takich jak MZK czy ZUK oraz osób odpowiedzialnych w urzędzie za stan dróg w jego skład wchodzą m.in. kierownik Rejonu Dróg Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku (zabierz głos.oceń prezydenta), kierownik Obwodu Drogowego Zarządu Dróg Powiatowych, kierownik Pionu Eksploatacyjnego PKS Wejherowo oraz komendant wejherowskiej Straży Miejskiej i Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie - informuje magistrat.

Jak donosi Urząd Miasta wszystkie osoby odpowiedzialne za odśnieżanie dróg w mieście objęte są systemem alarmowego powiadamiania Miejskiego Zespołu Koordynacyjnego ds. „Akcji Zimowej” w Wejherowie. Wykaz tych osób znajduje się w Straży Miejskiej, która pełni służbę całodobowo.

W trakcie posiedzenia zespołu dyrektor ZUK Jarosław Pergoł poinformował, że w zakładzie został opracowany Harmonogram dyżurów pracowników zaangażowanych w "Akcję Zima" oraz wykaz sprzętu przeznaczonego do odśnieżania i piaskowania ulic oraz chodników.

Gotowych do walki z zimą jest 27. dyżurujących kierowców, którzy w razie wystąpienia opadów śniegu są przygotowani do pracy w systemie całodobowym a dodatkowo 14. pracowników jest przygotowanych do pracy przy odśnieżaniu chodników. Podczas tegorocznej zimy w porównaniu do roku ubiegłego zakład będzie dysponował jednym pługiem więcej. Nie powinno być problemów z utrzymaniem przejezdności dróg w mieście, które będą odśnieżane według określonego grafiku uwzględniającego znaczenie komunikacyjne poszczególnych dróg i ulic.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.