PARTNER PORTALU
  • BGK

Przyjdź na kartofla do skansenu

  • AW/mat.pras.    24 września 2011 - 11:09

Niedziela będzie w Chorzowskim Parku Etnograficznym dniem opowieści o pracach polowych i daniach przygotowywanych z kartofla. Można będzie skosztować takich przysmaków jak: prażonki, zupa kartoflana a przy ognisku samodzielnie usmażyć ziemniaki.
Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz wyrobów rękodzielniczych i tradycyjnych, na scenie odbędzie się część artystyczna, czas umili nam występ zespołu „Bojszowianie” i Kapela. Nie zabraknie również wypieków z pieca chlebowego oraz placków smażonych na blasze. Ponadto przewidzianych jest wiele konkursów z nagrodami oraz pokaz Koła Gospodyń Wiejskich z Zawiercia dotyczący zajęć gospodarczych „Sadzenie ziemniaków pod motykę” Imprezę poprowadzi znany z zamiłowania do śląskiej tradycji Marek Szołtysek.

Impreza „Dzień Kartofla” jest realizowana w ramach projektu „ Podniesienie atrakcyjności Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie w promowaniu tradycyjnej kultury wsi śląskiej poprzez imprezy plenerowe” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2011-2013.

  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.