PARTNER PORTALU
  • BGK

Przyjemne z pożytecznym, czyli piknik naukowy w Radomiu

  • PAP    31 maja 2013 - 09:08

Pokazy i eksperymenty naukowe oraz wycieczki na lotnisko wojskowe oraz do przedsiębiorstwa energetyki cieplnej to niektóre z atrakcji 4.Radomskiego Pikniku Naukowego, który w sobotę odbędzie się w centrum Radomia.
Pokazy przygotowały radomskie uczelnie, szkoły oraz przedsiębiorstwa wykorzystujące na co dzień nowoczesne rozwiązania i technologie.

"To jedyna w swoim rodzaju taka impreza w naszym mieście. Połączenie astronomii, chemii, technologii, informatyki, biologii, nauk o Ziemi, zdrowiu i motoryzacji" - mówi rzeczniczka radomskiego magistratu Katarzyna Piechota - Kaim.

Podczas pikniku będzie można m.in. zobaczyć pokazy o tematyce astronomiczno-astronautycznej przygotowane przez Planetarium Astropark z Warszawy. Uczestnicy imprezy będą też mogli obserwować szereg doświadczeń fizycznych i chemicznych, np. tzw. bombę pianową, badania konsystencji kremów kosmetycznych z wykorzystaniem penetrometru laserowego.

Jedną z atrakcji imprezy będzie prezentacja jednego z najnowocześniejszych lotniskowych wozów ratowniczo-gaśniczych; będzie nim dysponować straż pożarna na radomskim lotnisku, gdzie jesienią ma ruszyć cywilny port lotniczy. W programie pikniku zaplanowano także wycieczkę na lotnisko oraz do Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Piknik naukowy organizują Urząd Miejski w Radomiu i Dom Kultury "Borki" przy współpracy radomskich uczelni, placówek naukowych, szkół oraz przedsiębiorstw i innych instytucji działających w mieście.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.