PARTNER PORTALU
  • BGK

Przyspiesza prywatyzacja w grupie PKP

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    14 czerwca 2010 - 08:15
Przyspiesza prywatyzacja w grupie PKP

W tym tygodniu mają zostać podpisane umowy z doradcami prywatyzacyjnymi wybranymi dla spółek Polskie Linie Kolejowe oraz PKP Energetyka.
Polskie Linie Kolejowe do sprzedaży przygotuje PKF Grupa Konsultingowa, a Energetykę konsorcjum z BZ WBK na czele  – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Obaj mają zacząć działać w spółkach jeszcze w czerwcu. Przygotują m.in. analizę firm, wycenę i strategię prywatyzacji. PKP Energetyka ma trafić na giełdę. Przyjęta w tym roku nowa strategia dla kolei do 2015 r. dopuszcza sprzedaż pakietu większościowego. Jak deklarował Juliusz Engelhardt, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolej, niewykluczone też, że na giełdę trafią Polskie Koleje Linowe.

Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury,  zajmujące się modernizacją torów kolejowych, ma doradcę prywatyzacyjnego od lutego tego roku. Tu strategia ma być gotowa w II połowie tego roku, sprzedaż planowana jest na 2011 r.

Wciąż trwają negacje w sprawie sprzedaży 60 proc. udziałów w ZWUS Bombardier. W tym tygodniu kolejne spotkanie stron w tej sprawie. Nie wiadomo, kiedy uda się zakończyć trwające kilka lat negocjacje. Być może w przyszłym roku na giełdę trafi pakiet akcji PKP InterCity – sugeruje „Rzeczpospolita.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.