Przyszedł rozkaz: natychmiast wykastrować

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 30-06-2010
  • drukuj
Prezydent Zielonej Góry spojrzał na rzeźbę przed aquaparkiem i postawił artystce ultimatum: albo obcina gimnastykowi penisa, albo go stąd natychmiast zabiera.
Przyszedł rozkaz: natychmiast wykastrować

Trzymetrowa rzeźba ze sztucznego kamienia, która stanęła przed zielonogórskim aquaparkiem przedstawia gimnastykującą się parę. Mężczyzna i kobieta, wygięci w łuk, trzymają się za ręce. Są nadzy. Autorką dzieła jest Agnieszka Wolska, studentka wrocławskiej ASP – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Postać mężczyzny z pomnika nie spodobała się prezydentowi miasta Januszowi Kubickiemu (SLD). Wolska dostała od niego ultimatum: albo obetnie penisa, albo rzeźba zniknie sprzed basenu. Artystka uległa i wykastrowała gimnastyka dzień przed wielkim otwarciem aquaparku.

Prezydent argumentował swą decyzję tym, że basen będą odwiedzać tysiące ludzi i niektórym taki widok mógłby przeszkadzać. Ciekawe, że z postawy lewicowego prezydenta kpią radni PiS, mówiąc że mają basen pod eunuchem.

Autorka rzeźby dziś trochę żałuje, że nie broniła męskości gimnastyka – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Aby zakryć te detale gorszącej podniety, W coś należy ową parę przyodziać niestety. By Prezydent nie miał kosztów z owego powodu, Niech im miejski lud coś fundnie, w ODZIEŻ-y Z ZACHODU. Nie obcinać tych klejnotów, bo tak to się dzieje, Że to dzięki nim, jedynie, jeszcze świat istnieje.... A bezwzględna, bezlitosna, trwała ich utrata, To śpiesząca wielkim krokiem, wizja końca świata. rozwiń

Eterno Vagabundo, 2010-07-01 13:34:48 odpowiedz

a co z biustem?

on, 2010-07-01 10:22:48 odpowiedz

Gimnastyczki postać jest obok - faktycznie w ramach parytetów też prezydent z SLD (!!!) powinien nakazać by coś jej obciiąć... Rzeźba ma teraz pusto między nogami na polecenie prezydenta który ma pustkę między uszami.

czarny, 2010-06-30 14:58:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE