PARTNER PORTALU
 • BGK

Przyszedł rozkaz: natychmiast wykastrować

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    30 czerwca 2010 - 06:39
Przyszedł rozkaz: natychmiast wykastrować

Prezydent Zielonej Góry spojrzał na rzeźbę przed aquaparkiem i postawił artystce ultimatum: albo obcina gimnastykowi penisa, albo go stąd natychmiast zabiera.
Trzymetrowa rzeźba ze sztucznego kamienia, która stanęła przed zielonogórskim aquaparkiem przedstawia gimnastykującą się parę. Mężczyzna i kobieta, wygięci w łuk, trzymają się za ręce. Są nadzy. Autorką dzieła jest Agnieszka Wolska, studentka wrocławskiej ASP – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Postać mężczyzny z pomnika nie spodobała się prezydentowi miasta Januszowi Kubickiemu (SLD). Wolska dostała od niego ultimatum: albo obetnie penisa, albo rzeźba zniknie sprzed basenu. Artystka uległa i wykastrowała gimnastyka dzień przed wielkim otwarciem aquaparku.

Prezydent argumentował swą decyzję tym, że basen będą odwiedzać tysiące ludzi i niektórym taki widok mógłby przeszkadzać. Ciekawe, że z postawy lewicowego prezydenta kpią radni PiS, mówiąc że mają basen pod eunuchem.

Autorka rzeźby dziś trochę żałuje, że nie broniła męskości gimnastyka – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Eterno Vagabundo, 2010-07-01 13:34:48

  Aby zakryć te detale gorszącej podniety, W coś należy ową parę przyodziać niestety. By Prezydent nie miał kosztów z owego powodu, Niech im miejski lud coś fundnie, w ODZIEŻ-y Z ZACHODU. Nie obcinać tych klejnotów, bo tak to się dzieje, Że to dzięki nim, jedynie, jeszcze świat istnieje.... A bezwzględna, bezlitosna, trwała ich utrata, To śpiesząca wielkim krokiem, wizja końca świata.  rozwiń
 • on, 2010-07-01 10:22:48

  a co z biustem?
 • czarny, 2010-06-30 14:58:18

  Gimnastyczki postać jest obok - faktycznie w ramach parytetów też prezydent z SLD (!!!) powinien nakazać by coś jej obciiąć... Rzeźba ma teraz pusto między nogami na polecenie prezydenta który ma pustkę między uszami.