PARTNER PORTALU
  • BGK

Przyszłość polskiej turystyki rozstrzygnie się na poziomie lokalnym

  • pt/pap    14 września 2016 - 18:12
Przyszłość polskiej turystyki rozstrzygnie się na poziomie lokalnym
Biznes turystyczny jest ważną częścią polskiej gospodarki i należy na jego rozwój spojrzeć właśnie w takim kontekście.(fot. busko.pl)

• Wiceminister sportu i turystyki Dawid Lasek ocenił, że przyszłość polskiej turystyki rozstrzygnie się na poziomie lokalnym.
• Resort sportu i turystyki zaangażowany jest w budowę tzw. Domu Polskich Turystycznych Marek Terytorialnych.
Jak powiedział wiceminister sportu i turystyki Dawid Lasek, to właśnie na poziomie lokalnym rozstrzygnie się przyszłość polskiej turystyki.

"To tam są dysponenci walorów i potencjału turystycznego. To oni będą decydować. Ich przygotowanie i dofinansowanie, ich profesjonalizm będzie decydować o tym, czy turysta krajowy lub zagraniczny przyjedzie i wyjedzie usatysfakcjonowany" - powiedział Lasek.

Minister zapowiedział wszechstronne wsparcie dla branży turystycznej, które ma służyć poprawie warunków do rozwoju biznesu turystycznego.

Biznes turystyczny

"Chcemy dokonać pewnego uporządkowania pod względem prawnym. I choć wiele zagadnień, które utrudniają prowadzenie turystycznego biznesu nie zależy bezpośrednio od naszego resortu, to we współpracy z innymi ministrami będziemy je zmieniać na korzyść branży" - powiedział Lasek.

Podkreślił, że biznes turystyczny jest ważną częścią polskiej gospodarki i należy na jego rozwój spojrzeć właśnie w takim kontekście.

Dodał, że resort sportu i turystyki zaangażowany jest w budowę tzw. Domu Polskich Turystycznych Marek Terytorialnych i ten projekt jest częścią ogłoszonej przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego Strategii Zrównoważonego Rozwoju.

Polskie marki turystyczne

"Jesteśmy przekonani, że budowa polskich marek turystycznych, takie produktowe podejście w tej branży jest czymś, co zapewni oczywiście po pewnym czasie powodzenie" - powiedział Lasek.

Wiceszef resortu zaznaczył, że coraz trudniej będzie sfinansować działania w branży turystycznej z unijnych funduszy, dlatego będą na te cele również pozyskiwane pieniądze z innych resortów np. z ministerstwa rolnictwa na turystykę wiejską czy z resortu kultury i dziedzictwa narodowego na renowację obiektów, które są zabytkowe.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podkreślił, że przyśpieszenie rozwoju branży i lokalnych turystycznych marek to wyścig z czasem.

"Mamy okazję wykorzystać swoje pięć minut, ponieważ z powodu niebezpiecznej sytuacji z Europie Zachodniej i w Afryce Północnej nie tylko polski turysta woli odpoczywać w kraju, ale coraz chętniej i liczniej gościmy turystów z Zachodu" - powiedział Przybylski.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Pseudopismaki, 2016-09-14 23:35:22

    Dlaczego nie napisaliście, w jakim kontekście pojawiły się te wypowiedzi??? Tak sobie zadzwonił do Was i powiedział? Poskracaliście depesze PAP- łamiąc dobre dziennikarskie obyczaje. Dlaczego nie wspomieliście, że te wypowiedzi padły na konferencji poświęconej Kongresowi Turystyki Polskiej, który 12...-14 października odbędzie się w Świdnicy? To ma być rzetelna informacja? Każda wypowiedź dotyczyła omówienia przez ministra oraz marszałka merytoryki Kongresu Turystyki Polskiej do którego zapraszał samorzadowców, urzedników i przedstawicieli branży turystycznej.  rozwiń