PARTNER PORTALU
  • BGK

Przywracają Wisłę mieszkańcom

  • GK    16 września 2013 - 12:25
Przywracają Wisłę mieszkańcom

To był kolejny rekordowy sezon Warszawskich Linii Turystycznych. Z wodnych atrakcji i rejsów po Wiśle skorzystało w tym roku aż 153 988 osób.
- Stopniowo przywracamy Wisłę mieszkańcom. A rzeka, dzięki plażom, ścieżkom i licznym imprezom, znów tętni życiem. Powstają przepiękne bulwary i pawilon plażowy. Wodną żeglugę uruchomiliśmy już pięć lat temu i była to dobra decyzja, o czym świadczy stale rosnąca frekwencja - mówi prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Największym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne promy kursujące pomiędzy brzegami Wisły na wysokości mostu Poniatowskiego, Podzamcza Fontann, Cypla Czerniakowskiego i Nowodworów. Z możliwości przeprawy przez rzekę „Pliszką", „Słonką", „Turkawką" i „Wilgą" skorzystało w tym roku ponad 134 451 osób.

Natomiast panoramę stolicy z pokładu tramwaju wodnego „Wars", podziwiało 15 728 osób. Bardzo popularne były rejsy „Zefirem" do Serocka, a bilety znów były wyprzedawane kilka tygodni wcześniej. Na wycieczkę po malowniczym Zalewie Zegrzyńskim wybrało się ostatecznie 3 809 osób.

Piąty sezon Warszawskich Linii Turystycznych rozpoczął się na początku maja i zakończył w pierwszy weekend września. W poprzednim roku z linii turystycznych skorzystało 122 383 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.