PARTNER PORTALU
  • BGK

Puchar Świata być może w 2012 r. w Wiśle

  • PAP    25 października 2010 - 19:17
Puchar Świata być może w 2012 r. w Wiśle

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich prawdopodobnie już w styczniu 2012 r. zagoszczą na skoczni w Wiśle Malince, powiedział wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz.
-Jesteśmy po dwóch rozmowach z dyrektorem zawodów w skokach narciarskich FIS Walterem Hoferem i szefem komisji FIS do spraw planowania kalendarza Paulem Ganzenhuberem. Mogę powiedzieć, że trzy konkursy w Polsce w styczniu 2012 są realne. Wiślański rozegrany zostałby w piątek przed sobotnio-niedzielnymi zawodami w Zakopanem - powiedział w poniedziałek 25 października Andrzej Wąsowicz.

Wąsowicz dodał, że najbliższą światową imprezą na skoczni w Malince będzie jeden z konkursów przyszłorocznej Letniej Grand Prix. - To już pewne, że w Polsce odbędą się zawody, które roboczo nazywamy Turniejem Trzech Skoczni. 17 lipca zawodnicy będą skakać na Malince, a później w Szczyrku Skalitem i dwukrotnie w Zakopanem - indywidualnie i drużynowo - powiedział wiceprezes PZN.

Skocznia w Wiśle-Malince powstała w 1933 roku. W przeszłości rozgrywano na niej m.in. zawody Pucharu Świata. Jej gruntowna modernizacja rozpoczęła się w z początkiem 2005 roku. Prace ostatecznie zakończono latem 2008 roku. Na zmodernizowanej skoczni odbyły się już między innymi zawody Pucharu Kontynentalnego i Letniej Grand Prix Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: