PARTNER PORTALU
  • BGK

Puławy na jazzowo

  • PAP/JL    1 czerwca 2016 - 09:36
Puławy na jazzowo
Warsztaty jazzowe w Puławach są najstarszym takim przedsięwzięciem w Europie. Fot. Pixabay.com

46. Warsztaty Jazzowe w Puławach potrwają w tym roku od 7 do 17 lipca. W programie są koncerty, jam sessions, spotkania oraz zajęcia teoretyczne i praktyczne.
Kadrę stanowią goście zagraniczni, jak nieoceniony Dante Luciani z Miami University czy znakomita wokalistka Sibel Kose, oraz wybitni polscy jazzmani, m. in.: wokalista Janusz Szrom, gitarzysta Rafał Sarnecki, pianista Artur Dukiewicz, perkusista Paweł Dobrowolski, trębacz Piotr Schmidt oraz saksofonista Adam Wendt.

W programie, obok codziennych koncertów i jam sessions, zaplanowane jest spotkanie z Pawłem Brodowskim, redaktorem naczelnym miesięcznika „Jazz Forum”, z okazji 50-lecia pisma.

Program dydaktyczny obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. W godzinach wieczornych odbędą się koncerty profesjonalnych zespołów, a wieczorne jam session – wspólne muzykowanie na estradzie kadry i uczestników.

Wszyscy uczestnicy otrzymają podręcznik z płytą CD dr. Janusza Szprota „Materiały do ćwiczeń improwizacji jazzowej”, zawierający podstawową nomenklaturę, zasady harmonii oraz wykorzystanie skali w improwizacji jazzowej. Stanowi on podstawowy materiał do studiowania zasad improwizacji i harmonii, może służyć przez wiele lat. Uczestnicy warsztatów mają do dyspozycji bibliotekę muzyczną zawierającą 10 tys. woluminów nut i materiałów szkoleniowych.

Warsztaty jazzowe w Puławach, jako najstarsze takie przedsięwzięcie w Europie, od lat wysoko oceniane jest przez International Association for Jazz Education.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Jazz Jamboree we współpracy z Puławskim Ośrodkiem Kultury „Dom Chemika”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.