PARTNER PORTALU
  • BGK

Punkty informacyjne o obchodach Powstania Warszawskiego

  • GK    30 lipca 2013 - 11:51
Punkty informacyjne o obchodach Powstania Warszawskiego

W dniach obchodów 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego miasto organizuje punkty, w których mieszkańcy oraz turyści będą mogli uzyskać wszelkie informacje na temat przebiegu uroczystości, a także organizacji komunikacji miejskiej w dniu 1 sierpnia.
- Obchody kolejnych rocznic wybuchu Powstania Warszawskiego to najważniejsze uroczystości związane z historią Warszawy organizowane w naszym mieście. Przygotowywane są one z wielką starannością na wiele tygodni wcześniej, tak aby zarówno powstańcy, jak i mieszkańcy mogli w nich bez przeszkód uczestniczyć". - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

W środę, 31 lipca, w godzinach od 15.00 do 21.00, będzie działał punkt informacyjny przy pl. Krasińskich, zlokalizowany obok przystanku autobusowego przy ul. Miodowej w kierunku Starego Miasta.

W czwartek, 1 sierpnia, w godzinach 10.00-19.00, będzie funkcjonował punkt informacyjny na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach przy bramie od strony ul. Powązkowskiej.

W punkcie informacyjnym, mieszczącym się w białym namiocie, wszystkie zainteresowane osoby otrzymają także materiały informacyjne dotyczące Powstania Warszawskiego oraz foldery promocyjne m. st. Warszawy - również w jęz. angielskim.

Dodatkowo, w punkcie na Powązkach, będzie można dowiedzieć się, gdzie są zlokalizowane pomniki, kwatery powstańcze i groby symboliczne znajdujące się na terenie Cmentarza Wojskowego.

Obsługę punktów informacyjnych zapewnią harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego i Stowarzyszenia Harcerskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.