PARTNER PORTALU
  • BGK

Pyra króluje w Poznaniu

  • PAP    5 października 2012 - 09:50
Pyra króluje w Poznaniu

Festyn poświęcony ziemniakom - "Poznańska Pyra" - zostanie zorganizowany w niedzielę w Muzeum Rolnictwa w podpoznańskiej Szreniawie. Impreza jest częścią Europejskich Dni Dziedzictwa 2012. Pyra to wielkopolskie określenie ziemniaka.
"Będą szare kluchy, pyry z gzikiem z parownika, placki ziemniaczane, kopytka, czyli wszystko to, co z poznańskiej pyry najsmaczniejsze. Ponadto zaplanowano pokazy gastronomiczne, konkursy, quizy, występy zespołów artystycznych" - powiedziała dyrektor Wydziału Promocji Powiatu Poznańskiego Daria Kowalska-Tonder.

Zwiedzający będą mogli zobaczyć tradycyjny sposób uprawiania ziemniaków, w tym ręcznego ich wykopywania, układania w kopce. Muzeum wystawi swoje maszyny służące do uprawy i zbioru ziemniaków, w tym zabytkową parową lokomobilę wyprodukowaną w 1919 roku w Zakładach Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

Festyn jest częścią programu turystycznego realizowanego przez powiat poznański - "Naturalnie dookoła Poznania"; program ma pokazać bogactwo smaków i tradycje kulinarne związane z terenem powiatu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.