PARTNER PORTALU
  • BGK

Radiowozy dla policji od samorządu Gdańska

  • Portal Samorządowy (JP)    19 grudnia 2017 - 17:50
Radiowozy dla policji od samorządu Gdańska
(Fot. Shutterstock.com)

Od 20 grudnia flota Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zwiększa się o sześć nowych radiowozów. Na zakup czterech z nich miasto przekazało 140 tys. zł.
Gmina Miasta Gdańska przekazała środki na zakup czterech samochodów, w układzie finansowania 50 na 50, czyli połowę środków zapewniała Komenda Główna Policji a połowę samorząd. Ostatecznie po rozliczeniu dotacji przez Policję z budżetu miasta przekazano na ten cel 140 tys. zł.  W porozumieniu określono cel zakupu pojazdów: dwóch na potrzeby obsługi zgłoszeń z monitoringu wizyjnego, dwóch na obsługę pozostałych zgłoszeń obsługiwanych przez policję.

Gdańsk przeznaczył również ponad 710 tys. zł na przeniesienie studia monitoringu wizyjnego ze starego komisariatu przy ul. Piwnej do nowej siedziby komisariatu przy ul. Długa Grobla 4.

Dzięki przeznaczonym środkom w latach 2016-2017 zrealizowano prace obejmujące zapewnienie łączy światłowodowych pomiędzy nowym a starym komisariatem, dostosowanie i wyposażenie techniczne pomieszczenia studia i klimatyzowanej serwerowni, wyposażenie studia w sprzęt pozwalający na sterowanie systemem, bieżący ogląd oraz archiwizację i nagrywanie obrazu. Do studia podłączono 73  kamery.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.