PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni Łodzi chcą zmienić status Piotrkowskiej

  • GK/lodz.pl    26 sierpnia 2011 - 15:15
Radni Łodzi chcą zmienić status Piotrkowskiej

W magistracie rozpoczęto prace nad zmianą statusu ulicy Piotrkowskiej z drogi publicznej na drogę wewnętrzną na odcinku od pl. Wolności do al. Piłsudskiego.
Zmiana taka pozwoli na lepsze zarządzanie ulicą oraz swobodniejsze dysponowanie własnością gminy.

Projekt ma za zadanie stworzyć warunki do podejmowania skutecznych decyzji przez władze miasta dotyczące rewitalizacji, estetyki oraz organizacji ruchu na ulicy Piotrkowskiej.

Trwają przygotowania do modernizacji i nadania głównej ulicy Łodzi nowego wyglądu zgodnie z projektami zgłoszonymi na konkurs urbanistyczny.

Status drogi wewnętrznej zarządzanej przez miasto ułatwi wszelkie prace remontowe, budowlane oraz działania komunikacyjne, co powinno usprawnić realizacje programu odnowy Piotrkowskiej.

Łatwiej będzie też zarządzać estetyką ulicy, pojawiającymi się na niej reklamami, w sezonie letnim ogródkami gastronomicznymi oraz innymi obiektami, lokowanymi na drodze wewnętrznej.

Z likwidacją statusu ulicy Piotrkowskiej jako drogi publicznej wiąże się konieczność zmiany zarządcy z Zarządu Dróg i Transportu na Centrum Obsługi Mieszkańców Łódź– Śródmieście.

Projekt stosownej uchwały w sprawie zmiany statusu ulicy Piotrkowskiej zostanie przedstawiony radnym na najbliższej sesji rady miejskiej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.