Radni nie ufają żeglarzom

  • Gazeta Wyborcza Lublin
  • 19-12-2009
  • drukuj
Ośrodek Marina nad Zalewem Zemborzyckim nie zostanie przeznaczony na centrum żeglarstwa. Radni Lublina uznali, że ludziom z fundacji Lubelskie Centrum Żeglarstwa nie można ufać.
Radni nie ufają żeglarzom

Propozycje przekształcenia zaniedbanego dziś ośrodka Marina w Lubelskie Centrum Żeglarstwa złożyła miastu fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa. Radni PiS uważają jednak, że to propozycja aferalna.

„Sprawa jest załatwiana w niezwykłym tempie. Jak na Lublin w szalonym, niemal kumoterskim” – grzmiał na sesji radny Zdzisław Drozd, pisze „Gazeta Wyborcza Lublin”.

Marina ma 28 hektarów, a fundacja deklaruje, że chciałaby przejąć i zagospodarować tylko sześć hektarów. Chce tam stworzyć centrum żeglarstwa.

Radzie przewodniczy jachtowy kapitan żeglugi wielkiej Ziemowit Barański, jeden z najbardziej doświadczonych polskich żeglarzy. Członkiem rady jest Artur Kawa, prezes holdingu Emperia notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych. Próbował przekonać radnych, że fundacja nie ma złych zamiarów, ale nadaremnie. Sprawę mają raz jeszcze przeanalizować komisje rady miasta.

Wynik obrad zaskoczył prezydenta Adama Wasilewskiego, bo uważa on, że propozycja fundacji była bardzo poważna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Moze by sie cos wreszczie na zalewie ruszylo. A tak to wszystko popada w ruine.

Wodniak, 2009-12-19 08:38:10 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE