PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni PiS złożyli wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta Krakowa

  • PAP/JS    14 grudnia 2016 - 19:11
Radni PiS złożyli wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta Krakowa
Bogusław Kośmider jest jednym z najbardziej doświadczonych samorządowców. W Radzie Miasta Krakowa jest od 1994 r. (fot. mat pras)

• Radni PiS złożyli wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera z PO.
• W uzasadnieniu podali, że „nie akceptują sposobu sprawowania” przez niego tej funkcji, a jak mówił szef klubu radnych PiS Włodzimierz Pietrus, czarę goryczy przelała nadzwyczajna sesja dotycząca reformy edukacji.
Uchwała w sprawie odwołania Kośmidera nie będzie głosowana w najbliższą środę, gdy radni zajmą się budżetem, ale najprawdopodobniej na początku stycznia.

"Zastrzeżenia do sposobu sprawowania funkcji przewodniczącego przez Bogusława Kośmidera mieliśmy już wcześniej, ale szalę przechylił sposób zwołania dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Termin nie został uzgodniony z kurator oświaty, przez co musiała ona zrezygnować z pewnych swoich obowiązków. Nie podoba nam się także sposób zawezwania dyrektorów szkół na dzisiejsze posiedzenie i stworzenie atmosfery nagonki nakierowanej przeciwko rządowi. Uważamy, że Rada Miasta Krakowa nie służy do takich działań" - mówił Pietrus.

"Nastąpiło przesilenie. Uważamy, że przewodniczący wyczerpał swój czas i należy zreformować działanie Kancelarii Rady Miasta Krakowa" - dodał.

"Przewodniczący nie liczy się z innymi. Prowadzi politykę funkcjonariusza politycznego" - ocenił szef klubu radnych PiS. Dodał, że podczas środowej sesji o edukacji przewodniczący pozwalał na odejście od porządku obrad i polityczne ataki.

"Zrobiłem to, co do mnie należało: zwołałem sesję nadzwyczajną na wniosek grupy radnych" - powiedział Kośmider. Dodał, że zawsze zawiadamiano o nadzwyczajnych sesjach edukacyjnych - za pośrednictwem Wydziału Edukacji - dyrektorów szkół.

"Myślę, że to próba zamieszania i zasłonięcia problemów z reformą edukacji działaniami związanymi z moją osobą" - powiedział przewodniczący Rady Miasta, dodając, że wielokrotnie podejmowano już próby jego odwołania.

Kośmider jest jednym z najbardziej doświadczonych samorządowców. W Radzie Miasta Krakowa jest od 1994 r. W minionej kadencji był przewodniczącym Rady Miasta Krakowa, został w nim ponownie w 2014 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • krakus, 2016-12-15 08:15:35

    a my podajemy -- „nie akceptujemy sposobu sprawowania” przez niego tej funkcji, a jak mówił szef klubu radnych PiS, a my nie akceptujemy sposobu sprawowania władzy, funkcji przez PiS na poziomie kraju Przewodniczący w Krakowie robi to co robi PiS w kraju i okazuje się ze to PiS nie podoba się ...... wolne żarty . Rozbawił mnie ten Pietrus do łez :) :)  rozwiń