PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni przeciw likwidacji prokuratury

  • lk    6 października 2010 - 18:04
Radni przeciw likwidacji prokuratury

Formalnej decyzji jeszcze nie ma, lecz samorządowcy z Parczewa już protestują nie zgadzając się na likwidację miejscowej prokuratury rejonowej.
Według radnych likwidacja prokuratury rejonowej może negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców i rangę Parczewa jako miasta powiatowego. Ponadto może zostać zagrożona konstytucyjna zasada dostępności obywatela do wymiaru sprawiedliwości.

- Apel w sprawie zachowania prokuratury poparli jednogłośnie wszyscy parczewscy radni - mówi Adam Wróblewski, przewodniczący rady miasta... Pytanie o plany likwidacji Prokuratury Rejonowej w Parczewie zadaliśmy rzecznikowi Prokuratury Generalnej, jednak do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi... Potencjalna likwidacja prokuratury w Parczewie to kolejny cios dla miasteczka. Rok temu zlikwidowano wydział zamiejscowy sądu grodzkiego, teraz w nawet najbardziej błahych sprawach parczewianie muszą jeździć do Radzynia. Do tematu będziemy więc jeszcze powracać Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2010-10-08 00:55:26

    Serce mi rozmięka, łza się w oku kręci, Bo w Parczewie dotąd, żyli sami Święci. Skoro w tej mieścinie przestępczość osłabła, Po cóż w niej potrzebny, kauzyperda diabła ???
  • bezrobotny na zasiłku, 2010-10-07 14:41:40

    Zagrożeniem jest to że jest tam prokuratura .