PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni za blokadą drogi krajowej

  • PAP    16 września 2011 - 15:56
Radni za blokadą drogi krajowej

Mieszkańcy Mniszewa w pow. kozienickim zablokowali dziś po południu w ramach protestu drogę krajową nr 79. Ludzie domagają się szybkiego remontu drogi, która jest - według nich - w bardzo złym stanie technicznym.
Droga krajowa nr 79 prowadzi z Warszawy przez Górę Kalwarię, Kozienice, Sandomierz, Kraków do Bytomia. W piątek po południu panuje na niej zwykle duży ruch.

Według organizatorów protest ma potrwać od godz. 15 do 19. Protestujący zapowiadają jednak, że w zależności od natężenia ruchu, co kilkanaście minut będą przepuszczać stojące samochody.

Blokada drogi odbywa się w miejscowości Mniszew. Do protestujących mieszkańców tej miejscowości sukcesywnie dołączają jednak inni z okolicznych wsi. Ludzie przechodzą przez drogę z transparentami: "Protestujemy, bo dobrą drogę mieć chcemy" i "Żądamy nowej drogi i chodnika".

Jak poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach Patrycja Adach, drogę blokuje obecnie około 100 osób. Według niej protest przebiega spokojnie.

Protestujący podkreślają, że bardzo zniszczony jest około dziesięciokilometrowy odcinek trasy.- Droga jest w tym miejscu w fatalnym stanie. Powoduje to pękanie okolicznych budynków - tłumaczy przewodniczący popierającej protest Rady Gminy Bernard Wdowiak.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.