PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom funduje artystom pracownię

  • JL    13 września 2016 - 07:29
Radom funduje artystom pracownię
Kamienica przy ul. Rwańskiej 7 w Radomiu została wyremontowana za prawie 3,5 mln zł. Fot. Radom.pl

Malarze, rzeźbiarze, pisarze, poeci i muzycy mogą ubiegać się o miejsce do pracy twórczej w kamienicy artystycznej przy ul. Rwańskiej 7 w Radomiu.
Gminna spółka Rewitalizacja ogłosiła kolejny nabór wniosków o przyznanie jednego rzeczowego stypendium artystycznego – nieodpłatnego użyczenia pracowni na trzy lata. Kapituła przyznająca stypendia czeka teraz na zgłoszenia artystów różnych dziedzin sztuki. Można je składać do 27 września.

Stypendium dla radomskich twórców jest przyznawane na trzy lata artystom z dorobkiem artystycznym. Ma służyć realizacji określonego projektu artystycznego, opisanego przez twórcę ubiegającego się o jego przyznanie.

Kamienica przy ul. Rwańskiej 7 została wyremontowana w 2008 r. przez spółkę Rewitalizacja za prawie 3,5 mln zł, z czego blisko 426 tys. zł wyniosło dofinansowanie pozyskane ze Zintegrowanego programu operacyjnego rozwoju regionalnego przeznaczonego na zdegradowane obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Budynek na blisko 700 mkw. mieści lokale użytkowe, biurowe, gastronomiczne, a na poddaszu utworzone zostały pracownie artystyczne. Im właśnie zawdzięcza swe popularne określenie: kamienica artystyczna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.