PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom, Kameralne Lato: gwiazdy ekranu w roli wykładowców filmowych

  • PAP/MN    29 czerwca 2016 - 12:20
Radom, Kameralne Lato: gwiazdy ekranu w roli wykładowców filmowych
Kamera Lato potrwa od 3 do 9 lipca (fot. pixabay)

• Cezary Harasimowicz, Antoni Królikowski i Anna Mucha wystąpią w roli wykładowców w Radomiu.
• W tym mieście 3 lipca rozpoczyną się Ogólnopolskie Spotkania Filmowe „Kameralne Lato”.
• W programie są m.in. konkursy dla młodych twórców i warsztaty filmowe.
Aktorzy Anna Mucha i Antoni Królikowski oraz scenarzysta Cezary Harasimowicz poprowadzą wykłady w ramach tzw. akademii zawodowców, czyli cyklu spotkań poświęconych różnym dziedzinom sztuki filmowej. Odbędą się one w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, Łaźni - Radomskim Klubie Środowisk Twórczych oraz w Pawilonach ROSA.

"Kameralne Lato" to jedna z ważniejszych cyklicznych imprez kulturalnych w Radomiu. W tym roku odbędzie się po raz dziewiąty, w dniach 3-9 lipca. Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Filmforum. Podczas imprezy odbywają się konkursy filmowe, warsztaty dla osób interesujących się sztuką filmową, pokazy plenerowe, spotkania ze specjalistami z poszczególnych dziedzin filmowych.

Czytaj też: Rusza Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Jak zapowiadają organizatorzy, aktor Antoni Królikowski przedstawi specyfikę pracy aktora filmowego oraz podstawy procesu przygotowywania się do roli. Cezary Harasimowicz, który w tym roku będzie także przewodniczył festiwalowemu jury, opowie o praktycznej stronie zawodu scenarzysty. Anna Mucha, będąca także ambasadorką "Kameralnego Lata", podczas autorskiego spotkania postara się odpowiedzieć na pytanie, gdzie jest granica między aktorem a celebrytą. Opiekunowie warsztatów "Kameralnego Lata" - reżyserzy: Marcin Bortkiewicz ("Nocy Walpurgi) i Kuba Czekaj ("Baby Bump") - zdradzą tajniki pisania scenariusza filmu fabularnego.

W programie trwających prawie tydzień Ogólnopolskich Spotkań Filmowych są także m.in. szkolenie techniczne dotyczące pracy z kamerą, warsztaty komponowania muzyki filmowej oraz wykłady na temat postprodukcji dźwięku w filmie fabularnym, które poprowadzą fachowcy z branży filmowej.

Czytaj też: W Warszawie letnie koncerty plenerowe z Chopinem

"Kameralne Lato" to także trzy konkursy. W konkursie głównym - o nagrodę "Złotego Łucznika" - prezentowane będą krótkometrażowe debiuty młodych profesjonalnych twórców filmowych. Konkursie Filmów Niezależnych rywalizować będą filmy offowe, amatorskie, stworzone przez reżyserów od wielu lat obecnych w nurcie kina niezależnego. W ramach Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park zaprezentowanych zostanie kilkanaście 15-minutowych zabawnych form filmowych, zrealizowanych przez amatorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.