PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom: Początek wakacji z występami gwiazd, piknikami, happeningami

  • PAP/KDS    22 czerwca 2017 - 11:38
Radom: Początek wakacji z występami gwiazd, piknikami, happeningami
Część imprez z okazji Dni Radomia odbędzie się na miejskim rynku (fot. radom.pl)

Mieszkańcy Radomia w pierwszy wakacyjny weekend będą mogli przebierać w atrakcjach. Jak informuje Urząd Miasta, początek wakacji zbiegnie się z dwoma ważnymi dla miasta imprezami. Chodzi o kulminację obchodów Czerwca’76 i Dni Radomia. Będą koncerty, pikniki, happeningi, wystawy.
Już w piątek wystąpią T. Love i Sztywny Pal Azji. W niedzielę odbędzie się koncert Phila Batesa, który z zespołem wykona największe przeboje Electric Light Orchestra. Dwa pierwsze zespoły zaprezentują się publiczności w piątek podczas wieczornego plenerowego widowiska multimedialnego "Radomski Czerwiec Wolności". Impreza odbędzie się w ramach trwających w Radomiu obchodów robotniczego protestu, do którego doszło w tym mieście w czerwcu 1976 r.

Obok koncertów zaplanowano także m.in. piknik historyczny "Witryna radomskiego Czerwca'76", któremu mają towarzyszyć wystawy, występy i pokazy m.in. pojazdów z czasów PRL. Odbędzie się też Półmaraton Radomskiego Czerwca'76.

Na niedzielny wieczór, na zakończenie rozpoczynających się w piątek Dni Radomia, organizatorzy zaplanowali koncert "Electric Light Orchestra Classics". W radomskim amfiteatrze, który pomieści 6 tys. osób, Phil Bates, frontman Electric Light Orchestra part II oraz The Orchestra, wykona największe przeboje zespołu ELO z lat 70. i 80. ub. wieku. Przed występem brytyjskiego zespołu nastąpi wręczenie Radomskiej Nagrody Kulturalnej.

Od piątku do soboty w ramach Dni Radomia na miejskim deptaku i w Starym Ogrodzie będą się odbywały spektakle, happeningi dla dzieci i młodzieży, warsztaty m.in. cyrkowe, rzeźbiarskie i bębniarskie. Wstęp na wszystkie koncerty i imprezy jest bezpłatny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.