Radomski ekopatrol będzie wyłapywał bezdomne zwierzęta

Straż Miejska w Radomiu dostała od miasta samochód wyposażony w sprzęt ułatwiający wyłapywanie bezdomnych, a także agresywnych zwierząt, i bezpieczny ich transport do schroniska albo do właścicieli. Tzw. ekopatrol zacznie działać od marca.
Radomski ekopatrol będzie wyłapywał bezdomne zwierzęta

Jak poinformował rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu Piotr Stępień, samochód wyposażony jest w niezbędny sprzęt. Są to m.in. chwytaki, łapaki, sieci weterynaryjne i transportery. Wartość pojazdu wraz ze sprzętem wynosi 77 tys. zł.

Strażnicy miejscy zostali już przeszkoleni w ogrodzie zoologicznym w Warszawie. Teraz czekają ich szkolenia u ornitologów i straży leśnej.

Stępień przypomniał, że radomscy strażnicy wielokrotnie interweniowali w przypadku bezdomnych i agresywnych psów. Kilkakrotnie musieli poradzić sobie z leśnymi zwierzętami, np. dzikiem i sarną, które pojawiły się w mieście. Ich interwencje dotyczyły też bardziej egzotycznych zwierząt, m.in. węża boa oraz żółwia czerwonolicego, znalezionego w jednym z supermarketów.

Do tej pory, jeśli strażnicy znaleźli jakieś zwierzę, zawiadamiali schronisko i to jego pracownicy zajmowali się nim dalej. Od marca te zadania przejmie ekopatrol, wspierany przez lekarza weterynarii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE