Radomski MOSiR zachęca okoliczne gminy do współpracy

  • Radomnews.pl
  • 29-10-2015
  • drukuj
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu proponuje okolicznym gminom współpracę mającą na celu organizację na jego obiektach zajęć z pływania i innych form ruchu. Od listopada, takie zajęcia zdecydowała się prowadzić gmina Jedlińsk.
Radomski MOSiR zachęca okoliczne gminy do współpracy
Ruch w wodzie poprawia krążenie, wzmacnia mięśnie, modeluje sylwetkę (fot.radomnews.pl)

Obecnie, to na samorządach, którym podlegają placówki szkolne, mające duży wpływ na rozwój dzieci oraz młodzieży, spoczywa odpowiedzialność za kondycję, a poprzez to również ich zdrowie.

Badania wielokrotnie udowodniły, że znaczący wpływ na poprawę kondycji, a przez nią budowanie podwalin pod zdrowie społeczeństwa w przyszłości ma regularne pływanie. Ruch w wodzie poprawia krążenie, wzmacnia mięśnie, modeluje sylwetkę. A przy tym nie męczy tak, jak tradycyjna gimnastyka.

- Dlatego zwróciliśmy się do okolicznych gmin z propozycją nawiązania z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radomiu współpracy – mówi Robert Dębicki, dyrektor zarządzający MOSiR. - O tym, że pływanie to najlepsza forma ruchu, wiedzą wszyscy. Oprócz tej aktywności na naszych obiektach można brać udział w takich zajęciach jak Aqua Baby, Aqua Bike czy Aqua Fitness – dodaje.

Jedlińsk wyśle uczniów na naukę pływania

Przykładem takiej współpracy są m.in. zajęcia dla uczniów z terenu Gminy Jedlińsk. W listopadzie, na obiektach radomskiego MOSiR-u ruszą zajęcia w ramach powszechnej nauki pływania. Obejmie ona uczniów z drugich klas szkół podstawowych, czyli w sumie około 200 dzieci z całego terenu gminy. Organizacja zajęć z nauki pływania będzie dofinansowana z budżetu gminy.

- W ramach współpracy, jesteśmy w stanie zagwarantować gminom pomoc w organizacji dojazdu na pływalnie czy współorganizowanie różnego typu imprez podczas przerw świątecznych, zimowych i wakacyjnych. Wierzę, że kolejne gminy włączą się do wspólnych działań mających na celu troskę o zdrowie i przyszłość naszych dzieci – podsumowuje Robert Dębicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE