PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomski MOSiR zachęca okoliczne gminy do współpracy

  • Radomnews.pl    29 października 2015 - 13:38
Radomski MOSiR zachęca okoliczne gminy do współpracy

Ruch w wodzie poprawia krążenie, wzmacnia mięśnie, modeluje sylwetkę (fot.radomnews.pl)

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu proponuje okolicznym gminom współpracę mającą na celu organizację na jego obiektach zajęć z pływania i innych form ruchu. Od listopada, takie zajęcia zdecydowała się prowadzić gmina Jedlińsk.
Obecnie, to na samorządach, którym podlegają placówki szkolne, mające duży wpływ na rozwój dzieci oraz młodzieży, spoczywa odpowiedzialność za kondycję, a poprzez to również ich zdrowie.

Badania wielokrotnie udowodniły, że znaczący wpływ na poprawę kondycji, a przez nią budowanie podwalin pod zdrowie społeczeństwa w przyszłości ma regularne pływanie. Ruch w wodzie poprawia krążenie, wzmacnia mięśnie, modeluje sylwetkę. A przy tym nie męczy tak, jak tradycyjna gimnastyka.

- Dlatego zwróciliśmy się do okolicznych gmin z propozycją nawiązania z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radomiu współpracy – mówi Robert Dębicki, dyrektor zarządzający MOSiR. - O tym, że pływanie to najlepsza forma ruchu, wiedzą wszyscy. Oprócz tej aktywności na naszych obiektach można brać udział w takich zajęciach jak Aqua Baby, Aqua Bike czy Aqua Fitness – dodaje.

Jedlińsk wyśle uczniów na naukę pływania

Przykładem takiej współpracy są m.in. zajęcia dla uczniów z terenu Gminy Jedlińsk. W listopadzie, na obiektach radomskiego MOSiR-u ruszą zajęcia w ramach powszechnej nauki pływania. Obejmie ona uczniów z drugich klas szkół podstawowych, czyli w sumie około 200 dzieci z całego terenu gminy. Organizacja zajęć z nauki pływania będzie dofinansowana z budżetu gminy.

- W ramach współpracy, jesteśmy w stanie zagwarantować gminom pomoc w organizacji dojazdu na pływalnie czy współorganizowanie różnego typu imprez podczas przerw świątecznych, zimowych i wakacyjnych. Wierzę, że kolejne gminy włączą się do wspólnych działań mających na celu troskę o zdrowie i przyszłość naszych dzieci – podsumowuje Robert Dębicki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.