PARTNER PORTALU
  • BGK

Radosław Osuch właścicielem Zawiszy Bydgoszcz

  • Przegląd prasy / Gazeta Wyborcza    17 czerwca 2011 - 22:48

Radosław Osuch i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podpisali dziś list intencyjny w sprawie sprzedaży 95 procent akcji spółki WKS Zawisza - poinformowała Gazeta Wyborcza.
Trzy procenty zostaną w posiadaniu miasta, a pozostałe dwa to własność Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza. Menedżer piłkarski zapłaci miastu 550 tys. zł.

- Od dwóch lat myślałem, żeby kupić klub piłkarski. Zawisza to uznana marka. Bydgoszcz jest ósmym pod względem wielkości miastem w Polsce. Zdecydowałem się na to, choć to dla mnie decyzja kosztowna - mówi Osuch.

Transakcję musi jeszcze zatwierdzić bydgoska rada miejska. W umowie określono budżet klubu na przyszły sezon, który ma wynieść pięć milionów złotych, z czego 2,75 mln zł ma pochodzić od miasta.

Zawisza pod wodzą Osucha ma awansować do Ekstraklasy w ciągu czterech lat. W przypadku niepowodzenia, miasto będzie mogło odkupić akcje klubu. Spadek do II ligi lub ogłoszenie upadłości sprawi, że cena za akcję klubu wyniesie jedynie złotówkę.

Nowy właściciel planuje gruntownie przebudować skład beniaminka I ligi. - Zawisza w obecnym kształcie nie jest drużyną, która może w nowym sezonie występować spokojnie w I lidze. Miałem 4 skautów, którzy obserwowali ten zespół w trakcie sezonu, sam także go oglądałem i oceny nie były pozytywne. Będą grali młodzi, szybcy zawodnicy, a oprócz nich jeszcze 3-4 doświadczonych. To mój autorski sposób. Ci chłopcy mają sobie na boisku wypruwać żyły za Zawiszę. Ten sezon ma być okresem na przetrzymanie w I lidze. Liczę na miejsce w środku tabeli - tłumaczy Osuch, który ma też pomysł na zapełnienie trybun. - Zawisza obchodzi w tym roku 65-lecie. Zrobimy bilety za 6,50. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.