PARTNER PORTALU
  • BGK

Rajd Zimowy w lubelskim MPK

  • PAP    6 lutego 2011 - 11:34

Pokazy jazdy autobusem i ciężarówką w ekstremalnych warunkach, konkurs driftu, czyli jazdy w kontrolowanym poślizgu, można było zobaczyć podczas Samochodowego Rajdu Zimowego o Puchar Prezesa MPK w sobotę w Lublinie.
Rajd odbył się na terenie zajezdni autobusowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) przy ul. Grygowej. Impreza miała na celu popularyzację wśród kierowców doskonalenia techniki jazdy w trudnych warunkach. 

"Kierowcy powinni wiedzieć, jak zachować się, gdy pojazd wpadnie w poślizg, przy opadach śniegu, gołoledzi, jak wyprowadzić samochód z poślizgu, tak by nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i pasażerów" - powiedział prezes MPK Czesław Rydecki.

Główną atrakcją rajdu były wyścigi techniką jazdy w kontrolowanym poślizgu, nazywaną driftem, o Puchar Prezesa MPK. Na specjalnie przygotowanym torze na terenie zajezdni autobusowej do rywalizacji stanęło pięć trzyosobowych ekip kierowców z Wydziału Ruchu Drogowego lubelskiej Komendy Miejskiej Policji, MPK, lubelskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Ośrodka Doszkalania Kierowców "Sternik" - współorganizatora imprezy. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna "Sternika".

Potem swoje umiejętności prezentowali kierowcy autobusów i ciągnika siodłowego, którzy m.in. przejeżdżali slalomem między pachołkami ustawionymi na mokrej, wysypanej żwirem nawierzchni.

Według zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie, Artura Banaszkiewicza, organizowanie rajdu może służyć uświadamianiu kierowcom, że powinni doskonalić swoje umiejętności zachowania się na drodze w różnych sytuacjach. "To jest dobra forma doskonalenia techniki jazdy" - powiedział.

Zmagania kierowców obserwowali mieszkańcy miasta, którzy na rajd mogli dojechać z centrum miasta bezpłatnie, specjalnie podstawionymi autobusami MPK. "Interesuję się motoryzacją, a tego typu imprez w Lublinie prawie nie ma. Sam chciałbym takiej jazdy spróbować" - powiedział młody chłopak, który przyjechał do zajezdni z kilkoma kolegami.

Prezes Rydecki zapowiedział, że tego typu imprezy będą organizowane w przyszłości. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • mimi, 2011-02-06 14:51:29

    Doskonały pomysł, warto zobaczyć, co kierowcy potrafią!