PARTNER PORTALU
  • BGK

Raport o dłużnikach w regionach

  • PAP    30 stycznia 2012 - 11:39
Raport o dłużnikach w regionach

1,1 mld zł wyniosły zaległości płatnicze mieszkańców Warmii i Mazur na koniec 2011 roku. W ciągu całego ubiegłego roku zaległości te wzrosły o 35 proc. Problemy płatnicze ma 82 tysiące osób w regionie.
Tak wynika z ogólnopolskiego raportu InfoDług za rok 2011, który przygotowała firma BIG InfoMonitor SA. W ciągu ostatnich dwóch lat na Warmii i Mazurach przybyło 17,5 tys. dłużników, a w ciągu ostatniego roku – 4 tys. osób mających problemy z terminową płatnością zobowiązań. Obecnie 83 tys. osób ma zaległości płatnicze wobec wierzycieli.

Warmińsko-mazurskie nie należy do regionów o szybko rosnącej liczbie dłużników, przodują w tym mieszkańcy regionu śląskiego i mazowieckiego, gdzie liczba dłużników w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła odpowiednio o 70 tys. i 63 tys. osób.

W stolicy Warmii i Mazur na 176 tys. mieszkańców jest 20,5 tys. dłużników, czyli osób mających jakiekolwiek zobowiązania płatnicze, natomiast w drugim, co do wielkości mieście regionu – Elblągu, mającym 126 tys. mieszkańców – dłużników jest prawie 12 tys.
Na Warmii i Mazurach nie mieszka żadna z 5 najbardziej zadłużonych osób w Polsce. Lider w tym rankingu mieszka na Mazowszu i jego zadłużenie wynosi 96 mln zł.

BIG InfoMonitor SA prowadzi rejestr 5,6 mln informacji i danych gospodarczych o dłużnikach. Posiada też dostęp do baz danych Biura Informacji Kredytowej i Związku Banków Polskich.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.