Rawa Blues w sile wieku

Podczas dwudniowych koncertów wśród największych gwiazd tegorocznej edycji byli James Blood Ulmer i Vernon Reid oraz Nora Jean Bruso.
Rawa Blues w sile wieku
Wspólny koncert James Blood Ulmer's Memphis Blood z udziałem Vernona Reida podczas 25. edycji Rawa Blues Festival, prezentujący odmienne od klasycznego spojrzenie na bluesa, był owacyjnie przyjęty przez katowicką publiczność.

„W tym roku Rawa jest retrospektywna, ludzie wiedzą na kogo przychodzą. To bardzo ekskluzywny koncert, bo wielu wykonawców - a ściślej projektów, bo często ci artyści w ogóle nie grają już w tych składach - zostało sprowadzonych specjalnie na nasz festiwal" - tak określił tegoroczny charakter wydarzenia organizator festiwalu Ireneusz Dudek.

Pierwsza edycja Rawy Blues Festival miała miejsce w 1981 r. Podczas I Ogólnopolskich Spotkań z Bluesem „Rawa Blues", bo taką wtedy nosił nazwę ten festiwal, muzycy koncertowali w górnośląskich klubach. Rawa szybko awansowała do rangi najważniejszego wydarzenia na krajowej scenie bluesa. W 1992 r. po raz pierwszy pojawili się zagraniczni wykonawcy.

Rawa Blues Festiwal uzyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Śląskiego. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Warto było pójść, posłuchać i popatrzeć. Więcej na: mieczyslawoko.pl/ zapraszam ;)

MOko, 2010-10-12 13:26:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE