PARTNER PORTALU
  • BGK

Raz jeszcze otworzą muzeum w Nieszawie

  • KB    22 czerwca 2010 - 20:59

W środę (23 czerwca) w Nieszawie odbędzie się nowe otwarcie Muzeum Stanisława Noakowskiego. Placówka została rozbudowana i gruntownie wyremontowana dzięki wsparciu finansowemu kujawsko-pomorskiego urzędu marszałkowskiego.
Rozbudowa i kapitalny remont muzeum trwały prawie rok. Powiększono m.in. przestrzenie ekspozycyjne, w których przygotowano wystawy stałe poświęcone Stanisławowi Noakowskiemu i jego nauczycielowi Ludwikowi Bouchardowi. Przy aranżacji korzystano z historycznych opisów, aby wiernie oddać charakter wnętrz. W obrębie muzeum przyciąga uwagę wielofunkcyjna, nowoczesna sala, w której będą organizowane koncerty, prezentacje filmowe i wystawy czasowe. Pierwsza wystawa będzie dotyczyć współczesnej plastyki Nowej Grupy Kujawskiej.

Remont muzeum został dofinansowany ze środków z budżetu województwa oraz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego.

Urodzony w Nieszawie profesor Stanisław Noakowski (1867 - 1928) był teoretykiem architektury, malarzem, nauczycielem i pisarzem. Przez krótki okres mieszkał w domu, w którym obecnie znajduje się muzeum.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.