PARTNER PORTALU
  • BGK

Region może się pochwalić drugim pięciogwiazdkowym hotelem

  • PAP    24 maja 2013 - 20:25
Region może się pochwalić drugim pięciogwiazdkowym hotelem

Niedaleko Olsztyna, we wsi Siła nad Jeziorem Wulpińskim, otwarto oficjalnie w piątek pięciogwiazdkowy hotel. Jest to drugi na Warmii i Mazurach hotel o tak wysokim standardzie.
Zaprojektowany w stylu skandynawskim kompleks hotelowy składa się z trzech części - mieszkalnej, konferencyjnej i rehabilitacyjno-fizjoterapeutycznej. Posiada 98 pokoi z widokiem na jezioro. Łączna powierzchnia sal konferencyjnych przekracza 800 m kw. Goście mogą korzystać z 12 gabinetów spa, kilku basenów, trzech restauracji i nocnego klubu.

Obiekt położony jest niedaleko Olsztyna na półwyspie nad Jeziorem Wulpińskim. Ma własną przystań ze sprzętem wodnym i liczne obiekty sportowo-rekreacyjne. W pobliskich Naterkach jest pole golfowe.

Od kilku lat pięciogwiazdkowy hotel funkcjonuje w Wysokiej Wsi k. Lubawy w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejny obiekt tej kategorii ma zostać otwarty we wrześniu na Ptasiej Wyspie w Mikołajkach na Mazurach.

W całym regionie są obecnie 104 hotele, w tym 17 oznaczonych czterema gwiazdkami. Większość hoteli o wyższym standardzie powstała w ostatnich latach. Hotelarze liczą, że liczba turystów, którzy szukają luksusowych warunków, będzie rosła dzięki otwarciu przed rokiem małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.