PARTNER PORTALU
  • BGK

Rękodzieło i zdrowa żywność w Piszu

  • PAP    23 czerwca 2012 - 11:00
Rękodzieło i zdrowa żywność w Piszu

W Piszu święto patrona miasta św. Jana zostanie w niedzielę uczczone jarmarkiem, na którym promowana będzie zdrowa tradycyjna żywność i rękodzieło ludowych twórców z Mazur.
"Celem naszej imprezy jest promowanie Mazur, zdrowej regionalnej żywności, rękodzieła rodzimych artystów oraz wymiana kulturowej z innymi regionami kraju. Jarmark Św. Jana odbywa się w trakcie Dni Pisza z okazji Święta Patrona naszego Miasta" - poinformowała Maria Górska z Piskiego Domu Kultury.

W trakcie jarmarku, który w niedzielę od południa będzie się odbywał na piskim rynku prezentować się będą malarze, rzeźbiarze, twórcy ceramiki, a także plecionkarze i wykonujący słynne mazurskie "pasiaki" czyli chodnik tkane z resztek materiałów.

Podczas jarmarku św. Jana będzie można skosztować i kupić tradycyjną regionalną żywność, m.in. Związek Pszczelarzy w Piszu zapowiedział sprzedaż miejscowych miodów, w imprezie uczestniczyć ma też piekarnia kurpiowska z Łysych, oferująca np. słynne marchewkowe ciastka zwane fafernuchami.

Odwiedzający jarmark będą mogli poznać także litewski przysmak - ciasto zwane mrowiskiem, które swoją nazwę zawdzięcza temu, że ma kształt stożka, a ziarna maku, którymi jest posypane wyglądają jak mrówki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: