PARTNER PORTALU
  • BGK

Rekord krakowskiego lotniska

  • PAP    1 sierpnia 2012 - 13:55
Rekord krakowskiego lotniska

Lotnisko Kraków Airport w tym roku znacznie przekroczy 3 mln odprawionych pasażerów – prognozuje prezes portu Jan Pamuła.
W lipcu lotnisko obsłużyło blisko 375,5 tys. osób, co jest najlepszym miesięcznym wynikiem w jego historii. Wynik tegorocznego lipca jest o 19 proc. lepszy niż rok wcześniej.

Jest to także najlepszy wynik w historii krakowskiego lotniska i szósty miesięczny rekord w tym roku. Od początku roku port obsłużył prawie 1,983 mln pasażerów, o 18 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.


„Po siedmiu miesiącach zbliżamy się do liczby dwóch milionów odprawionych osób. Mimo upadku OLT Express i spodziewanego w związku z tym nieco mniejszego ruchu w segmencie lotów krajowych w tym roku znacznie przekroczymy liczbę 3 mln obsłużonych pasażerów” – ocenił Pamuła.

Kraków Airport jest drugim co do wielkości – po warszawskim – portem lotniczym w Polsce. W obecnym sezonie letnim oferuje połączenia regularne i czarterowe do prawie 90 portów w 28 krajach i współpracuje z 19 liniami lotniczymi – 10 tradycyjnymi i 9 niskokosztowymi. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 3 mln osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Bazyliszek, 2012-08-01 16:33:23

    gratulacje ale jest inna kwestia na którą mieszkańcy Krakowa muszą mieć oko, niejaki Woody Allan ma chrapkę na wyprowadzenie z kasy miasta a dokładniej ze środków unijnych 10.000.000 EURO bo marzy mu się zrealizować film o Krakowie, który miałby promować miasto, jest zabójcza kwota za taką promocję ...miasta, po pierwsze Kraków jest promowany i w kraju i na świecie tak, że żadne miasto nawet stolica może mu pozazdrościć, tak że zbędne byłoby finansowanie i to jeszcze tak drogo tego filmu, wygląda na to że ktoś chce wyprowadzić tak ogromną kasę z miasta i chce się posłużyć znanym na świecie żydowskim reżyserem i zarazem aktorem, nie trzeba długo myśleć, kto wymyślił ten sposób wyprowadzenia unijnej kasy,wszyscy mieszkańcy Krakowa w ogóle nie powinni dopuścić do tego aby Woody czy ktoś inny wyprowadzał kasę z miasta, ta promocja jest zupełną zbędna, to jest tylko zorganizowany sposób i skok na kasę  rozwiń