PARTNER PORTALU
  • BGK

Rekordowa aukcja charytatywna w Poznaniu

  • bad    22 listopada 2015 - 16:16
Rekordowa aukcja charytatywna w Poznaniu
Zlicytowanych zostało 101 prac. Fot, UM Poznań

Ponad 100 prac polskich artystów zostało zlicytowanych podczas charytatywnej aukcji sztuki współczesnej na rzecz dzieci z autyzmem.
W Centrum Kultury Zamek już po raz szósty odbyła się charytatywna aukcja sztuki współczesnej na rzecz dzieci z autyzmem. Zlicytowanych zostało 101 prac, a wśród nich znalazł się obraz przekazany przez prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

6 tys. zł najdroższa praca

Swoje prace na aukcję przekazali m.in. tak uznani twórcy jak Jadwiga Sawicka, Piotr C. Kowalski, Marianna Sztyma, Małgorzata Szymankiewicz, Tomek Budzyński, Łukasz Jasturbczak, Honza Zamoyski, Ewa Kuryluk, Wojciech Ćwiertniewicz, Gossia Zielaskowska i Roman Bromboszcz.

Organizatorami aukcji byli CK Zamek oraz Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Aperio i Fundacja Dom Autysty. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na półkolonie terapeutyczne dla dzieci z autyzmem z Poznania oraz na budowę pierwszego w mieście domu dla dorosłych osób z autyzmem.

Najdrożej , bo za 6000 zł, zlicytowano pracę nieżyjącego już światowej sławy poznańskiego artysty Jana Berdyszaka. Praca Dariusza Milińskiego "Na jedną okiennicę otwarta", która została ofiarowana przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka, została sprzedana za 2300 zł. Łącznie udało się zebrać rekordową kwotę 116,5 tys zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.