PARTNER PORTALU
  • BGK

Rekordowa Industriada: Śląski samorząd zadowolony z efektów

  • PAP/jm    23 czerwca 2016 - 17:33
Rekordowa Industriada: Śląski samorząd zadowolony z efektów

Uczestnicy Industriady wydali w tym roku w związku z imprezą blisko 3 mln zł. (fot. industriada.pl)

• Tegoroczna Industriada – impreza promująca zabytki techniki woj. śląskiego – była rekordowa pod względem frekwencji.
• W blisko 400 wydarzeniach wzięło udział ok. 90 tys. osób, które w sumie wydały w związku z imprezą ponad 3 mln zł - ok. 34 zł na osobę.
• Większość uczestników zadeklarowała udział w kolejnej edycji wydarzenia.
Te wyniki cieszą regionalny samorząd, który w tym roku przeznaczył na Industriadę ponad 2 mln zł. Kolejne 1,7 mln zł to wydatki obiektów, które przygotowały specjalny program dla zwiedzających, oraz partnerów festiwalu.

W czwartek (23 czerwca) w Tychach organizatorzy podsumowali imprezę, której popularność z roku na rok rośnie. W tym roku motywem przewodnim industrialnego festiwalu były legendy przemysłowe - związane z nimi atrakcje (w dużej części darmowe) przygotowało 44 obiektów, w większości znajdujących się na Szlaku Zabytków Techniki woj. śląskiego.

- Padł kolejny rekord frekwencyjny. Te wyniki cieszą, zwłaszcza, że udało nam się dorobić stałego grona bywalców. To świetna promocja województwa, ale też spoiwo łączące wszystkie subregiony. Odwiedzając różne obiekty w różnych zakątkach regionu możemy przekonać się, że łączą nas przemysłowe historie - skomentował członek zarządu woj. śląskiego Henryk Mercik.

94 proc. ankietowanych uczestników Industriady dobrze oceniło program tegorocznej odsłony święta. Podobna liczba uczestników zadeklarowała udział w kolejnej edycji. - Takie opinie to dla nas potwierdzenie, że znaleźliśmy produkt turystyczny, który idealnie trafia w gusta odwiedzających - uważa marszałek województwa Wojciech Saługa.

W przygotowanie imprez, których celem jest celem jest ukazanie walorów obiektów poprzemysłowych i zachęcenie do ich odwiedzin, zaangażowało się prawie 4 tys. osób (w tym ponad 1,8 tys. artystów) reprezentujących niemal pół tysiąca organizacji, instytucji, stowarzyszeń, firm i samorządów. Po raz pierwszy do obiektów festiwalu można było bezpłatnie dojechać autobusami i tramwajami KZK GOP, a transport na większe odległości obsługiwały Koleje Śląskie.

- W tym roku ponownie przewieźliśmy najwięcej industriadowiczów i kolejny raz pobiliśmy własne rekordy. W ramach festiwalu ponad 5,3 tys. osób przejechało z nami ponad 335,2 tys. km (…) - to tak, jakby uczestnicy imprezy w ciągu jednego dnia 324 razy okrążyli naszymi pociągami województwo śląskie - wyliczył rzecznik Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

Industriada to koordynowana przez samorząd województwa coroczna jednodniowa impreza promująca industrialne dziedzictwo regionu - wypełniona koncertami, wystawami, konkursami, prezentacjami czy warsztatami. Władze regionu wskazują, że przedsięwzięcie - początkowo związane jedynie z regionalnym produktem turystycznym - z czasem stało się świętem całego województwa. Obejmuje bowiem wszystkie jego części, opierając się o wspólny element: historię lokalnego przemys

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.