PARTNER PORTALU
  • BGK

Rekordowo długi sezon lodowiska w Białymstoku zakończony

  • PAP    7 kwietnia 2014 - 08:06
Rekordowo długi sezon lodowiska w Białymstoku zakończony

- 6 kwietnia zakończył się rekordowo długi sezon krytego lodowiska w Białymstoku. Od czerwca zeszłego roku do kwietnia tego roku ze ślizgawki - na której w zeszłym roku do Olimpiady w Soczi przygotowywali się polscy łyżwiarze short-tracku - skorzystało ponad 90 tys. osób.
Na zakończenie sezonu przygotowano m.in. mecz hokejowy dla dzieci; przez cały dzień można też było jeździć na łyżwach.

Lodowisko prowadzone jest przez Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji (BOSiR). Jak powiedział kierownik ds. marketingu w tym ośrodku Piotr Janicki, był to szczególny sezon w historii lodowiska, po raz pierwszy otwarte było dla wszystkich łyżwiarzy od czerwca (co roku otwierane jest we wrześniu - red.). Liczba osób korzystających ze ślizgawki w tym sezonie - ponad 90 tys. osób, jest porównywalna z poprzednim, kiedy było 90 tys. chętnych. Ale - jak dodał - w tym sezonie atrakcją okazało się otwarcie lodowiska właśnie w okresie letnim. Z łyżew od czerwca do sierpnia skorzystało 4 tys. osób.

Czytaj też:  Lodowiska kuszą mieszkańców

Otwarcie lodowiska latem było związane z tym, że od kwietnia do sierpnia ubiegłego roku funkcjonowało ono jako Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, na którym polscy łyżwiarze short-tracku przygotowywali się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Na białostockim lodowisku odbyły się też kwalifikacje do sezonu olimpijskiego. Janicki powiedział, że z sezonu letniego skorzystali również łyżwiarze klubów sportowych, którzy regularnie trenują na tym obiekcie.

Natomiast w całym sezonie - jak dodał - jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z nauki jazdy dla dzieci. W tym okresie skorzystało z niej 700 osób. Oprócz jazd indywidualnych i nauki jazdy, z oferty lodowiska chętnie korzystają również szkoły podstawowe, które organizują tu wyjścia w ramach lekcji wf.

Chętnych przyciągały też cykliczne imprezy zachęcające do jazdy na łyżwach, jak dyskoteki na lodzie. Janicki powiedział, że w każdej z nich uczestniczyło ok. 250 osób.

Następny sezon na lodowisku rozpocznie się we wrześniu. Władze lodowiska przygotowują ofertę na okres letni, która nie będzie związana z łyżwami, jednak nie zdradzają szczegółów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.