PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont szpitala zakończony

  • malopolskie.pl    4 lutego 2011 - 16:10
Remont szpitala zakończony

Zakończył się remont Szpitala Chorób Płuc w Jaroszowcu - jednej z najlepiej ocenianych placówek leczących choroby płuc w Małopolsce. W otwarciu nowego skrzydła szpitalnego wziął dzisiaj (4 lutego) udział wicemarszałek małopolski Wojciech Kozak.
Szpital w Jaroszowcu to jeden z kilkunastu szpitali prowadzonych przez samorząd województwa. Powstał jeszcze przed drugą wojną światową. To tutaj leczą się m.in. osoby chore na gruźlicę. Prowadzona jest także rehabilitacja układu oddechowego. Jako jedyny ośrodek w Małopolsce posiada wydzielony oddział leczenia chorych prątkujących.

Szpitalny budynek był mocno zaniedbany, stąd kilka lat temu rozpoczął się gruntowny remont placówki. Teraz wreszcie odzyskał swój dawny blask i jest jednym z najlepiej ocenianych szpitalu w Małopolsce. Kilka miesięcy temu oddano nowo dobudowaną część budynku. Znalazł się tam oddział przeznaczony dla najciężej chorych, takich, którzy dopiero co trafili do szpitala z rozpoznaniem gruźlicy i jeszcze prądkują.
 
W ostatnim czasie wyremontowano także istniejące skrzydło pawilonu gruźlicy, które  kosztowało prawie 1 mln zł. Szpital otrzymał wsparcie z budżetu województwa. Prace modernizacyjne trwały od września do grudnia 2010 r.  Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie odnowionego skrzydła.

W sumie na dobudowę nowej części budynku i remont istniejącego już skrzydła pawilonu władze samorządowe Małopolski wydały ponad 3 mln 360 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.