PARTNER PORTALU
  • BGK

Lista i ocena złożonych w MKiDN wniosków o dofinansowanie imprez muzycznych w 2016 r.

  • MIW    4 marca 2016 - 16:14
Lista i ocena złożonych w MKiDN wniosków o dofinansowanie imprez muzycznych w 2016 r.
Festiwalowi w Jarocinie nie pomogła jego legenda. (Fot. : youtube.pl)

• Dotację otrzymał Festiwal Chopinowski w Dusznikach i "Gaude Mater” w Częstochowie.
• Większość imprez dostała pozytywną ocenę, ale nie dostała pieniędzy.
• Czas na odwołanie się upływa 6 marca.
W niedzielę, 6 marca, mija termin na składanie odwołań od decyzji o dofinansowaniu (albo raczej jej braku) przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego tegorocznych wydarzeń kulturalnych. Prawo do złożenia odwołania mają te wnioski, które w toku oceny przez resort uzyskał co najmniej 50 punktów.

Z medialnych doniesień wynika, że odwoływać będzie się na pewno Artur Rojek, pomysłodawca i organizator katowickiego Off Festiwalu. Ta uznana impreza nie jest jedyną, której nie przyznano dofinansowania. W podobnej sytuacji jest odbywający się w Katowicach festiwal Tauron Nowa Muzyka, ale też słynny festiwal w Jarocinie, Life Oświęcim Festiwal, festiwal Ars Cameralis, Wrocławski Festiwal Gitarowy, VIII Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy (Warszawa), czy folkowy festiwal Pannonica (Barcice k. Starego Sącza). Wszystkie te wydarzenia zostały pozytywnie zaopiniowane, uzyskały ponad 50 punktów, ale to było zbyt mało, aby otrzymać dofinansowanie.

Na internetowej stronie resortu można znaleźć pełne zestawienie wszystkich ubiegających się o ministerialne wsparcie. Wynika z niego, że na dotacje mogą liczyć 122 projekty. Największe kwoty otrzymają: VII Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju (400 tys. zł), 41 Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie” (385 tys. zł), 55 Muzyczny Festiwal w Łańcucie i XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej "Gaude Mater” w Częstochowie (po 320 tys. zł). Wsparcie otrzymają też m.in. Festiwal Rawa Blues i 19. Ogólnopolski Konkurs i Festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.