PARTNER PORTALU
  • BGK

Resort skarbu sprzedał uzdrowisko "Wieniec"

  • PAP    2 grudnia 2010 - 12:47
Resort skarbu sprzedał uzdrowisko "Wieniec"

Resort skarbu sprzedał 93 proc. udziałów uzdrowiska "Wieniec" w Wieńcu-Zdroju za ponad 12 mln zł. Placówkę świadczącą usługi związane z lecznictwem i rehabilitacją kupił Krzysztof Grządziel z Włocławka.
Uzdrowisko w Wieńcu Zdroju świadczy głównie usługi z zakresu rehabilitacji i ochrony zdrowia. Prowadzi trzy poradnie: rehabilitacyjną, edukacji zdrowotnej oraz psychologiczną. Zajmuje się również produkcją wody mineralnej pochodzącej z własnego źródła oraz wydobyciem borowiny z własnych złóż.

W przypadku usług sanatoryjnych spółka ma możliwość zakwaterowania jednorazowo 360 osób. Strategia uzdrowiska zakłada m.in. budowę nowego obiektu na 150 miejsc, basenu oraz dodatkowej kotłowni na terenie rozlewni wody mineralnej.

Uzdrowisko "Wieniec" jest jednym z trzech w województwie kujawsko-pomorskim. Wieniec posiada niewątpliwy atut w postaci własnych złóż borowinowych i źródeł wody leczniczej, których zasoby wystarczą jeszcze na wiele lat - podkreślił resort.

Na początku br. Hotel Lubicz w Ustce kupił za 14 mln 28 tys. zł należące do Skarbu Państwa ponad 92 proc. udziałów uzdrowiska Ustka. MSP sprzedało ponadto w br. uzdrowisko Kraków Swoszowice za ok. 18 mln zł oraz uzdrowisko "Solanki" w Inowrocławiu za ponad 20,5 mln zł.

Czytaj też:

Maszty komórkowe w uzdrowiskach

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.