PARTNER PORTALU
  • BGK

Rocznica Kędzierzyna - Koźla

  • lk    7 października 2010 - 20:19
Rocznica Kędzierzyna - Koźla

Zbliża się 35 rocznica powstania Kędzierzyna-Koźla. Miasto utworzono 15 października 1975 roku, łącząc cztery dotychczas odrębne miejscowości: Koźle, Kędzierzyn, Kłodnicę i Sławięcice.
Obchody rocznicy powstania  miasta zostaną zapoczątkowane w piątek 15 października i potrwają dwa dni. Ich pierwszym punktem będzie XV Kędzierzyńsko-Kozielskie seminarium naukowe zatytułowane „Kędzierzyn-Koźle. Wymiary życia miejskiego na przełomie XX i XXI wieku”, współorganizowane przez Towarzystwo Ziemi Kozielskiej. Rozpocznie się ono w piątkowy poranek o godz. 9.45 w Domu Kultury „Chemik” przy al. Jana Pawła II 27. 

Z kolei sobota upłynie pod znakiem bardzo interesujących koncertów. O godz. 15.00 w D.K. „Chemik” zaplanowano uroczystą akademię z udziałem wielu znakomitych gości. Wydarzenie to uświetni koncert Chopinowski w wykonaniu Oliwii Grabowskiej, utytułowanej pianistki pochodzącej z Kędzierzyna-Koźla.

Natomiast wieczorem w hali widowiskowo-sportowej „Azoty” wystąpi jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów, Waldemar Malicki. Jego koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Artysta, wraz Jackiem Kęcikiem i towarzyszącymi solistami odegra muzyczno-kabaretowe show pt. „Filharmonia dowcipu”.

W ramach obchodów 35-lecia Kędzierzyna-Koźla w kozielskiej „Baszcie” otwarta jest wystawa pt. „Kędzierzyn-Koźle. Wymiary życia miejskiego w dokumentach i fotografii ze zbiorów Towarzystwa Ziemi Kozielskiej”. Można ją oglądać do końca roku w poniedziałki i piątki od godz. 10.00 do 15.00 oraz w środy od godz. 12.00 do 17.00. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • kędzierzynianin-kożlanin, 2010-10-12 16:13:58

    Na Malickiego kupiłem bilety za własną kasę. Z tak podawanych informacji wynika, że to miasto zafundowało zadarmo imprezę. A PAN PREZYDENT będzie się chwalić jak to cudownie w K-K. się mieszka, zwłaszcza przed wyborami.